• недела, 26 мај 2024
Средба за соработка помеѓу Движењето ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ

Средба за соработка помеѓу Движењето ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 25 мај 2024 (МИА) - Во просториите на Движењето ЗНАМ – „За наша Македонија“ вечерва, како шт...

Димитриевски: Дополнително ќе ги разгледаме опциите за евентуално можно коалицирање со власта

Димитриевски: Дополнително ќе ги разгледаме опциите за евентуално можно коалицирање со власта

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Движењето ЗНАМ Максим Димитриевски вечерва на прес-конфе...

Мемов: Граѓаните покажаа дека се државотворни и го избраа својот нов претседател

Мемов: Граѓаните покажаа дека се државотворни и го избраа својот нов претседател

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Портпаролот на движењето ЗНАМ Никола Мемов в...

Бендевска: ЗНАМ се етаблира како нова политичка опција

Бендевска: ЗНАМ се етаблира како нова политичка опција

Скопје, 6 мај 2024 Носителката на листата на пратеници во ИЕ 5, Весна Бендевска денеска одрж...

Димитриевски: До овој момент немаме разговори за можни коалиции со било кој политички субјект

Димитриевски: До овој момент немаме разговори за можни коалиции со било кој политички субјект

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Лидерот на ЗНАМ-За наша Македонија, Максим Димитриевски денеска изјави де...

Мециновиќ: На носителите на ЗНАМ, на личните профили им стојат слики со Заев и Пендаровски

Мециновиќ: На носителите на ЗНАМ, на личните профили им стојат слики со Заев и Пендаровски

Скопје, 5 мај 2024 ​​​​​​- На носителите на ЗНАМ, уште на личните профили им стојат слик...

Тунески:  Енергетската самостојност е услов за самоодржлива држава, ЗНАМ нуди мерки што тоа ќе го овозможат

Тунески:  Енергетската самостојност е услов за самоодржлива држава, ЗНАМ нуди мерки што тоа ќе го овозможат

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) - Две гасни когенеративни електрани (ТЕ-ТО Скопје и ТЕ-ТОНеготино), до...

Димитриевски во Тетово: Ја бараме поддршката од граѓаните за работите да не бидат  како досега

Димитриевски во Тетово: Ја бараме поддршката од граѓаните за работите да не бидат  како досега

СООПШТЕНИЕ Скопје, 3 мај 2024 Претседателот на Движењето ЗНАМ – За...

Реакција на ЗНАМ - За наша Македонија на ставовите на Венко Филипче

Реакција на ЗНАМ - За наша Македонија на ставовите на Венко Филипче

Скопје, 3 мај 2024 Квази социјалдемократот Венко Филипче е еден од најодговорните за актуелн...

Даниел Стојчевски: За идни коалиции ќе одлучува раководството на ЗНАМ веднаш по изборите, изборот на претседател е врвен државен приоритет

Даниел Стојчевски: За идни коалиции ќе одлучува раководството на ЗНАМ веднаш по изборите, изборот на претседател е врвен државен приоритет

Скопје, 3 мај 2024 Носителот на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 2, Даниел Стојчевски...

Димитриевски: ЗНАМ ќе се води од националните и државни интереси во идните коалиции за влада

Димитриевски: ЗНАМ ќе се води од националните и државни интереси во идните коалиции за влада

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) – ЗНАМ очекува уште поголема поддршка на парламентарните избори од страна н...

СДСМ: Ароганција е кога човек партија одработува против своите довчерашни сопартијци

СДСМ: Ароганција е кога човек партија одработува против своите довчерашни сопартијци

1 мај 2024  Ароганција е кога човек-партија одработува против своите довчерашни сопарти...

Димитриевски ги изнесе условите на ЗНАМ за формирање на идна влада

Димитриевски ги изнесе условите на ЗНАМ за формирање на идна влада

Скопје, 30 април 2024 (МИА) — Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриев...

Димитриевски: Граѓаните да се придружат во борбата  за менување на владејачката структура, која се однароди и од членството на СДСМ и од народот

Димитриевски: Граѓаните да се придружат во борбата  за менување на владејачката структура, која се однароди и од членството на СДСМ и од народот

29 април 2024  Караванот на Д...

Захариевски: Туризмот и мерките за негов развој имаат важно место во програмата на ЗНАМ

Захариевски: Туризмот и мерките за негов развој имаат важно место во програмата на ЗНАМ

Скопје, 29 април 2024 (МИА) – Развој на туризмот со промовирање на прир...

Image

Остани поврзан