• среда, 19 јуни 2024
Димитриевски и официјално нов голман на Валенсија

Димитриевски и официјално нов голман на Валенсија

Валенсија, 12 јуни 2024 (МИА) - Македонскиот репрезентативец, Столе Димитриевски и официјално е нов...

Комерцијална банка останува спонзор на македонскиот фудбал

Комерцијална банка останува спонзор на македонскиот фудбал

  Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) – Комерцијална банка ја продолжува соработката со Фудбалска...

Димитриевски: Нема да бидеме привезок во коалицијата, во моментот кога нашиот збор нема да се почитува, ќе излеземе

Димитриевски: Нема да бидеме привезок во коалицијата, во моментот кога нашиот збор нема да се почитува, ќе излеземе

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Ќе бидеме коалициски партнер кој нема да биде „привезок“ во коалиција, т...

Димитриевски: Ќе го поддржиме Гаши за претседател на Собранието,  се уште немаме договорено кадровски решенија за влада

Димитриевски: Ќе го поддржиме Гаши за претседател на Собранието, се уште немаме договорено кадровски решенија за влада

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ЗНАМ - За Наша Македонија, Максим Димитриевски и градон...

Димитриевски ги минал лекарските прегледи во Валенсија

Димитриевски ги минал лекарските прегледи во Валенсија

Валенсија, 21 мај 2024 (МИА) - Македонскиот голман Столе Димитриевски е пред потпис со шпанска Вален...

Димитриевски: Вистинските социјалдемократи се во ЗНАМ, ние не менуваме страни

Димитриевски: Вистинските социјалдемократи се во ЗНАМ, ние не менуваме страни

Куманово, 4 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Движењето ЗНАМ-За наша Македонија, Максим Димитриевски...

Димитриевски: ЗНАМ ќе се води од националните и државни интереси во идните коалиции за влада

Димитриевски: ЗНАМ ќе се води од националните и државни интереси во идните коалиции за влада

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) – ЗНАМ очекува уште поголема поддршка на парламентарните избори од страна н...

Димитриевски од Пелинце: Ароганцијата на оние кои дозволија отворање на бугарски клубови во Македонија е ненадминлива

Димитриевски од Пелинце: Ароганцијата на оние кои дозволија отворање на бугарски клубови во Македонија е ненадминлива

Скопје, 1 мај 2024  Движењето ЗНАМ – За наша Македонија денеска по повод празникот на т...

Димитриевски ги изнесе условите на ЗНАМ за формирање на идна влада

Димитриевски ги изнесе условите на ЗНАМ за формирање на идна влада

Скопје, 30 април 2024 (МИА) — Претседателот на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, Максим Димитриев...

Димитриевски: Граѓаните да се придружат во борбата  за менување на владејачката структура, која се однароди и од членството на СДСМ и од народот

Димитриевски: Граѓаните да се придружат во борбата  за менување на владејачката структура, која се однароди и од членството на СДСМ и од народот

29 април 2024  Караванот на Д...

Димитриевски:  Не бараме по секоја цена власт, туку ќе бидеме корективот и на власта и на опозицијата

Димитриевски:  Не бараме по секоја цена власт, туку ќе бидеме корективот и на власта и на опозицијата

Прилеп, 27 април 2024 (МИА) - Во првиот круг, дефинитивно народот избра и формираше трета опција во...

Димитриевски од Кавадарци: Се роди нова политичка опција,  никогаш повеќе во државата нештата нема да бидат исти

Димитриевски од Кавадарци: Се роди нова политичка опција,  никогаш повеќе во државата нештата нема да бидат исти

Кавадарци, 27 април 2024 (МИА) - Се роди нова политичка опција, трета опција во државата, можам да в...

Димитриевски:  ЗНАМ нема да влезе во ниту една можна постизборна коалиција со ДУИ

Димитриевски: ЗНАМ нема да влезе во ниту една можна постизборна коалиција со ДУИ

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - ЗНАМ ниту ќе биде политичка партија која ќе го спасува ова актуелно ра...

Продолжуваат кампањите за претстојните претседателски и парламентарни избори

Продолжуваат кампањите за претстојните претседателски и парламентарни избори

Скопје, 21 април 2024 (МИА) – Продолжуваат кампањите за претстојните претседателски и парламентарни...

Димитриевски од Велес: Ние од ЗНАМ кажавме дека нема коалиција додека не се потпишат и дефинираат црвените линии за Македонија

Димитриевски од Велес: Ние од ЗНАМ кажавме дека нема коалиција додека не се потпишат и дефинираат црвените линии за Македонија

Скопје, 19 април 2022  Претседателскиот кандидат Максим Димитриевски од  Движењето...

Image

Остани поврзан