• вторник, 18 јуни 2024
Приведен гостиварец осомничен за „тешка кражба“ од куќа во изградба

Приведен гостиварец осомничен за „тешка кражба“ од куќа во изградба

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Гостивар вчера во 14.45 часот во Гостивар г...

Искусниот Глишиќ потпиша за Гостивар

Искусниот Глишиќ потпиша за Гостивар

Гостивар, 13 јуни 2024 (МИА) - Македонскиот фудбалер Дарко Глишиќ денеска е промовиран како најново...

Ахмети: Не може секој да добие мандат за да одлучува кој ќе ги претставува Албанците во новата влада

Ахмети: Не може секој да добие мандат за да одлучува кој ќе ги претставува Албанците во новата влада

Гостивар, 5 јуни 2024 (МИА) – Нашите политички противници нека се подготват за новиот предизвик кој...

Приведен разбојник во Гостивар за издржување шестгодишна затворска казна

Приведен разбојник во Гостивар за издржување шестгодишна затворска казна

Скопје, 3 јуни 2024 (МИА) - Полициски службеници ноќеска привеле разбојник во Гостивар за издржување...

Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“: ГРАН ПРИ за Надица Тренчева

Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“: ГРАН ПРИ за Надица Тренчева

Гостивар, 24 мај 2024 (МИА) – Со прогласувањето на најуспешните автори кои годинава учествуваа на Ме...

Пуштен во употреба реконструираниот невропсихијатриски оддел во гостиварската болница

Пуштен во употреба реконструираниот невропсихијатриски оддел во гостиварската болница

Гостивар, 23 мај 2024 (МИА) - По речиси една година од почетокот на работите за подновување и реконс...

Локална конференција „Гостивар – Општина посветена на децата“

Локална конференција „Гостивар – Општина посветена на децата“

Гостивар, 23 мај 2024 (МИА) – Во рамки на проектот „Место за растење: О...

Гостивар: Локалниот економско социјален совет понуди решенија за сообраќајниот метеж

Гостивар: Локалниот економско социјален совет понуди решенија за сообраќајниот метеж

Гостивар, 16 мај 2024 (МИА) - Поретко користење на моторните возила, воведување на јавен превоз, изг...

Во Гостивар до 15 часот излезеноста за претседателските под 20 проценти, за парламентарните 26,6 проценти

Во Гостивар до 15 часот излезеноста за претседателските под 20 проценти, за парламентарните 26,6 проценти

Гостивар, 8 мај 2024 (МИА) – По последниот пресек за излезеноста на изборите во општина Гостивар гра...

Во Гостивар сите избирачки места отворени навреме

Во Гостивар сите избирачки места отворени навреме

Гостивар, 8 мај 2024 (МИА) – Во општина Гостивар изборниот процес за редовните парламентарни избори...

Простории за трајно сместување на Музичкиот ансамбл  од Тетово, за НУ Галерија Гостивар ќе се бара просторно решение

Простории за трајно сместување на Музичкиот ансамбл од Тетово, за НУ Галерија Гостивар ќе се бара просторно решение

Скопје, 7 мај 2024 (МИА) - Владата денеска на 20-тата седница донесе Одлука со која Музичкиот ансамб...

Пендаровски: Младите знаат дека бев и секогаш ќе бидам нивен сојузник

Пендаровски: Младите знаат дека бев и секогаш ќе бидам нивен сојузник

Гостивар, 4 мај 2024 (МИА) – Кандидатот за претседател поддржан од коалицијата предводена од СДСМ, С...

Жена фатена при обид за кражба во продажен објект

Жена фатена при обид за кражба во продажен објект

Скопје, 3 мај 2024 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Гостивар вчера во 18.45 часот на улица „Свето...

Стојаноска: Бидете учесници во историската победа над криминалот и корупцијата

Стојаноска: Бидете учесници во историската победа над криминалот и корупцијата

Гостивар, 2 мај 2024 (МИА) – Мора да се обелоденат сите криминали и скандали и да бидеме гласни, а к...

Ковачевски од Гостивар: Ние не се откажуваме и нема да се откажеме

Ковачевски од Гостивар: Ние не се откажуваме и нема да се откажеме

Гостивар, 27 април 2024 (МИА) - СДСМ е силна партија и ако некој мисли дека туку така ќе се откажеме...

Image

Остани поврзан