• вторник, 18 јуни 2024
Строл над сите во единствениот тренинг во Кина

Строл над сите во единствениот тренинг во Кина

Шангај, 19 април 2024 (МИА) - Ленс Строл се најде на врвот на табелата на крајот на единствениот сло...

Алонсо останува во Астон Мартин 

Алонсо останува во Астон Мартин 

Силверстон, 11 април 2024 (МИА) - Фернандо Алонсо ќе продолжи да се трка за Формула 1 тимот на Астон...

Астон Мартин сака да го задржи Алонсо по крајот на 2024 година

Астон Мартин сака да го задржи Алонсо по крајот на 2024 година

Силверстоун, 13 март 2024 (МИА) - Фернандо Алонсо ја вози својата 21-ва сезона во Формула 1 оваа год...

Промоцијата на новиот болид на Астон Мартин на 12 февруари

Промоцијата на новиот болид на Астон Мартин на 12 февруари

Лондон, 4 јануари 2024 (МИА) – Екипата Астон Мартин на 12 февруари ќе го претстави новиот болид AMR2...

Строл, ќе ја пропушти трката за ГН на Сингапур поради несреќата во квалификациите

Строл, ќе ја пропушти трката за ГН на Сингапур поради несреќата во квалификациите

Сингапур, 17 септември 2023 (МИА) – Возачот на Астон Мартин, Ленс Строл, ќе ја пропушти трката во Фо...

Алонсо ја кажа причината за несреќата во спринтот на белгиското Гран при

Алонсо ја кажа причината за несреќата во спринтот на белгиското Гран при

Ставело, 30 јули 2023 (МИА) - Пилотот на Астон Мартин, Фернандо Алонсо го коментираше излетувањето в...

ФИА казни два тима за брзо возење во бокс за време на вториот тренинг на канадското Гран при

ФИА казни два тима за брзо возење во бокс за време на вториот тренинг на канадското Гран при

Монтреал, 17 јуни 2023 (МИА) - Астон Мартин и Алфа Таури се казнети поради брзо возење во бокс за вр...

„Астон Мартин“ најави осум нови спортски модели до 2026 година

„Астон Мартин“ најави осум нови спортски модели до 2026 година

Лондон, 12 мај 2023 (МИА) - Британскиот производител на автомобили...

Алонсо: Сè уште треба да се навикнам на автомобилот на Астон Мартин

Алонсо: Сè уште треба да се навикнам на автомобилот на Астон Мартин

Лондон, 8 март 2023 (МИА) - Пилотот на „Астон Мартин“ Фернандо Алонсо изјави де...

Астон Мартин може да спроведе претсезонски тестови во Бахреин само со еден возач

Астон Мартин може да спроведе претсезонски тестови во Бахреин само со еден возач

Берлин, 21 февруари 2023 (МИА) – Фо...

Шефот на Астон Мартин: Се надевам дека Фетел ќе зажали што ја напушти Ф1

Шефот на Астон Мартин: Се надевам дека Фетел ќе зажали што ја напушти Ф1

Лондон, 9 февруари 2023 (МИА) - Мајк Крак очекува Себастијан Фетел да размисли...

Автомобил „астон мартин“ на Шон Конери продаден за 2,4 милиони долари

Автомобил „астон мартин“ на Шон Конери продаден за 2,4 милиони долари

Лос Анџелес, 23 август 2022 (МИА) -

Алонсо би можел да го замени Фетел во Астон Мартин во 2023 година

Алонсо би можел да го замени Фетел во Астон Мартин во 2023 година

Лондон, 5 мај 2022 (МИА) - Себастијан Фетел може да го напушти Астон Мартин на кра...

Фетел сè уште не е негативен на коронавирус и може да го пропушти ГН на Саудиска Арабија

Фетел сè уште не е негативен на коронавирус и може да го пропушти ГН на Саудиска Арабија

Лондон, 24 март 2022 (МИА) - Пилотот на Астон Мартин, Себастијан Фетел може да го...

Астон Мартин ќе добие нова база

Астон Мартин ќе добие нова база

Лондон, 14 септември 2021 (МИА) - Сопственикот на Формула 1 тимот Астон Мартин, Лоренс Строл официјално...

Image

Остани поврзан