• среда, 10 јули 2024

Од утре времен сообраќаен режим на регионалниот пат Р1109

Од утре времен сообраќаен режим на регионалниот пат Р1109

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - АМСМ информира дека од утре на регионалниот пат Р1109 ќе биде поставен времен режим на сообраќај поради реконструкција со проширување.

Ќе се проширува делницата Понов мост - влез во Богданци. мч/

фото: МИА архива

Остани поврзан