• петок, 19 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

6 февруари 2024 Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе ги о...

Бајден и Трамп со реакции за здравствената состојба на кралот Чарлс Трети

Бајден и Трамп со реакции за здравствената состојба на кралот Чарлс Трети

Вашингтон, 5 февруари 2024 (МИА) – Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека е загрижен за бри...

Митрески за празното место во ДИК: Се надевам дека ќе се избере членот, не сакам да оставиме дамка на изборниот процес

Митрески за празното место во ДИК: Се надевам дека ќе се избере членот, не сакам да оставиме дамка на изборниот процес

Скопје, 5 февруари 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието, Јован Митрески за пополнувањето на испр...

Галант: Воените операции во северниот дел на Газа ќе траат со месеци

Галант: Воените операции во северниот дел на Газа ќе траат со месеци

Тел Авив, 5 февруари 2024 (МИА) – Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант денеска изјави дека пр...

Лајчак вели дека ги следи последиците од одлуката на Централната банка на Косово

Лајчак вели дека ги следи последиците од одлуката на Централната банка на Косово

Белград, 5 февруари 2024 (МИА) – Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалог меѓу Белград и Приштина, Мир...

Спортскиот директор на Барселона: Клоп е врвен тренер, но ние имаме повеќе кандидати

Спортскиот директор на Барселона: Клоп е врвен тренер, но ние имаме повеќе кандидати

Барселона, 5 февруари 2024 (МИА) – Ливерпул и Барселона моментално се во слични ситуации во однос на...

Рома сака да се ослободи од Ренато Санчез

Рома сака да се ослободи од Ренато Санчез

Рим, 5 февруари 2024 (МИА) – Раководството на Рома работи на предвремено раскинување на закупот на и...

Во Рио де Женеиро прогласена вонредна здравствена состојба во пресрет на карневалот

Во Рио де Женеиро прогласена вонредна здравствена состојба во пресрет на карневалот

Рио Де Женеиро, 5 февруари 2024 (МИА) – Властите во бразилскиот град Рио де Женеиро прогласија вонре...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

6 Февруари 2024 Брисел – Европската комисија ќе објави предлог за климатски...

Пожар над Горно Свиларе, гори нискостеблеста вегетација

Пожар над Горно Свиларе, гори нискостеблеста вегетација

Скопје, 5 февруари 2024 (МИА) - Пожар избувна вечерва над селото Горно Свиларе, во околината на Скоп...

Поранешната француска министерка Колона ќе раководи со истрагата за УНРВА

Поранешната француска министерка Колона ќе раководи со истрагата за УНРВА

Њујорк, 5 февруари 2024 (МИА) – Комисијата задолжена за истрага на наводите изнесени од Израел проти...

Митрески: Претседателските избори ќе ги распишам на 14 февруари, планирам на ист ден и парламентарните

Митрески: Претседателските избори ќе ги распишам на 14 февруари, планирам на ист ден и парламентарните

Скопје, 5 јануари 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието, Јован Митре...

Претседателите на Русија и ОАЕ телефонски разговарале за Украина и Газа

Претседателите на Русија и ОАЕ телефонски разговарале за Украина и Газа

Москва, 5 февруари 2024 (МИА) – Рускиот претседател Владимир Путин имал телефонски разговор со претс...

Семејството на Ворен Бафет досега донирало 500 милиони долари помош за Украина

Семејството на Ворен Бафет досега донирало 500 милиони долари помош за Украина

Вашингтон, 5 февруари 2024 (МИА) - Хауард Бафет, средното по возраст од трите деца на Ворен Бафет, е...

Реал Мадрид заборави на роденденот на Роналдо

Реал Мадрид заборави на роденденот на Роналдо

Мадрид, 5 февруари 2024 (МИА) – Реал Мадрид е единствениот клуб кој на социјалните мрежи не го чести...

Image

Остани поврзан