• сабота, 22 јуни 2024
Расистички нападнат фудбалер на Саутемптон

Расистички нападнат фудбалер на Саутемптон

Лондон, 13 март 2023 (МИА) – Кајл Вокер – Питерс, 25-годишниот фудбалер на...

Мелони: Совеста ми е чиста и покрај бродоломите на мигрантите

Мелони: Совеста ми е чиста и покрај бродоломите на мигрантите

Рим, 13 март 2023 (МИА) - Италиј...

Шукова: Ќе се прави контрола зошто не се наплатени 153 милиони евра во Буџетот на МЖСПП

Шукова: Ќе се прави контрола зошто не се наплатени 153 милиони евра во Буџетот на МЖСПП

Скопје, 13 март 2023 (МИА) - Министерката за животна средина и просторно планирање Каја Шукова вечер...

Грабеж во куќата на Салах во Каиро

Грабеж во куќата на Салах во Каиро

Каиро, 13 март 2023 (МИА) – Грабеж е извршен во вилата на фудбалерот на Лив...

Павел: Украина полесно ќе влезе во ЕУ, отколку во НАТО

Павел: Украина полесно ќе влезе во ЕУ, отколку во НАТО

Братислава, 13 март 2023 (МИА) -...

Алтернатива на средба со жителите од Куманово

Алтернатива на средба со жителите од Куманово

Куманово, 13 март 2023 (МИА) - Политичката партија Алтернатива на средби со граѓани ќе даде отчет...

Шукова: Со новата методологија, цената за услугата ќе се плаќа за произведено количество отпад

Шукова: Со новата методологија, цената за услугата ќе се плаќа за произведено количество отпад

Скопје, 13 март 2023 (МИА) - Новиот...

Прослава на јубилеј 10 години од формирањето на Партијата на пензионерите(ПП)

Прослава на јубилеј 10 години од формирањето на Партијата на пензионерите(ПП)

Скопје, 13 март 2023 Денес на ден 13.03.2023 година, со пригоден собир е  одбележан јуб...

Израелски пратеник предложи закон со кој се забрануваат истраги против премиерот

Израелски пратеник предложи закон со кој се забрануваат истраги против премиерот

Ерусалим, 13 март 2023 (МИА) - И...

Битиќи за минималната плата: Долгогодишната неправда кон работниците почнавме да ја исправаме

Битиќи за минималната плата: Долгогодишната неправда кон работниците почнавме да ја исправаме

Скопје, 13 март 2023 (МИА) - Од мартовската плата којашто се исплаќа во а...

Бектеши: Минималната плата во 2024 ќе се доближи до околу 23 илјади денари

Бектеши: Минималната плата во 2024 ќе се доближи до околу 23 илјади денари

Скопје, 13 март 2023 (МИА) – Минималната плата во 2024 ќе се доближи до просечната плата во 2016 год...

Хрватска годинава вложува четири милиони евра во спортска инфраструктура

Хрватска годинава вложува четири милиони евра во спортска инфраструктура

Загреб, 13 март 2023 (МИА) – Вкупно четири милиони евра ќе вложи Хрватска в...

ФБИ: Злосторствата од омраза во САД во 2021 година биле зголемени за 11,6 отсто во однос на претходната 2020 година

ФБИ: Злосторствата од омраза во САД во 2021 година биле зголемени за 11,6 отсто во однос на претходната 2020 година

Вашингтон, 13 март 2023 (МИА) -...

Пратениците ја завршија расправата по годишниот извештај на Народниот правобранител, седницата продолжува в среда

Пратениците ја завршија расправата по годишниот извештај на Народниот правобранител, седницата продолжува в среда

Скопје, 13 март 2023 (МИА) – Пратениците во...

Жозеп Борел на 16 и 17 март во посета на земјава

Жозеп Борел на 16 и 17 март во посета на земјава

Скопје, 13 март 2023 (МИА) - Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи и безбе...

Image

Остани поврзан