• четврток, 08 јуни 2023
Седницата за избор на нови министри во Владата продолжува во еден по полноќ

Седницата за избор на нови министри во Владата продолжува во еден по полноќ

Скопје, 23 февруари 2023 (МИА) – Со...

„Ги запознаваме ретките болести 2023“: Хирајама болест

„Ги запознаваме ретките болести 2023“: Хирајама болест

24 февруари 2023 Во месецот со најмалку денови во годината, во месецот кој пациент...

Собранието расправа за изборот на новите министри

Собранието расправа за изборот на новите министри

Скопје, 23 февруари 2023 (МИА)

Средба на Зечевиќ со Јохан Шмидт и високи претставници од Олаф Палме Меѓународен центар

Средба на Зечевиќ со Јохан Шмидт и високи претставници од Олаф Палме Меѓународен центар

Скопје, 23...

Пронајден автоматски пиштол, приведени две лица 

Пронајден автоматски пиштол, приведени две лица 

Скопје, 23 февруари 2023 (МИА) - Полициски службеници привеле две лица од Скопје, кај кои во ранец б...

Николовски: Нашата цел е да го зголемиме домашното производство на значајни култури и да ја намалиме увозната зависност

Николовски: Нашата цел е да го зголемиме домашното производство на значајни култури и да ја намалиме увозната зависност

ЕУ одлучи да ја олесни хуманитарната помош за Сирија чиј режим е под санкции

ЕУ одлучи да ја олесни хуманитарната помош за Сирија чиј режим е под санкции

Брисел, 23 февруари 2023 (МИА) – Со оглед на сериозноста на хуманитарната криза во Сирија, која беше...

Спасовски: Секоја помош и експертиза на ОН во процесот на преговорите е добредојдена

Спасовски: Секоја помош и експертиза на ОН во процесот на преговорите е добредојдена

Скопје, 23 февруари 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи е клучен, стратешки партнер на а...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

24 Февруари 2023  Киев – Годишнина од почетокот на руската инвазија вр...

ЕУ: Нема да мируваме до денот на победа на Украина

ЕУ: Нема да мируваме до денот на победа на Украина

Брисел, 23 февруари 2023 (МИА) – Земјите-членки на ЕУ денеска издадоа заедничка изјава по повод годи...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за изнесените ставови на Артан Груби во емисијата „Само интервју“ на ТВ Канал 5

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за изнесените ставови на Артан Груби во емисијата „Само интервју“ на ТВ Канал 5

Скопје, 23 февруари 2023 Почитувани, Додека Груби, алијас Веља Невоља дели совети, в...

Кина: Испраќањето оружје во Украина нема да донесе мир

Кина: Испраќањето оружје во Украина нема да донесе мир

Њујорк, 23 февруари 2023 (МИА) – Заменик-амбасадорот на Кина во Обединети...

Повеќе од 330 животински видови во светот се загадени со неуништливи хемикалии

Повеќе од 330 животински видови во светот се загадени со неуништливи хемикалии

Лондон, 23 февруари 2023 (МИА) – Неуништливи хемикалии се пронајдени во повеќе од 330 видови диви жи...

Отворена изложба на Роберт Глигоров во галеријата Остен

Отворена изложба на Роберт Глигоров во галеријата Остен

Скопје, 23 февруари 2023 (МИА) - Во галеријата Остен во Скопје денеска е отворена самостојната излож...

Британска министерка исмеана затоа што им предложи на граѓаните да јадат ротквици поради недостиг на зеленчук

Британска министерка исмеана затоа што им предложи на граѓаните да јадат ротквици поради недостиг на зеленчук

Лондон, 23 февруари 2023 (МИА) – Британската министерка за животна средина Тереза Кофи денеска беше...

Image

Остани поврзан