• среда, 04 октомври 2023
Приведените бугарски државјани на „Деве Баир“ казнети со 300 евра и тригодишна забрана за влез во земјава

Приведените бугарски државјани на „Деве Баир“ казнети со 300 евра и тригодишна забрана за влез во земјава

Скопје, 4 февруари 2023 (МИА) -...

Грковска:  Западен Балкан е во срцето на Европа и тоа го прави клучен за стабилност

Грковска: Западен Балкан е во срцето на Европа и тоа го прави клучен за стабилност

Скопје, 4 февруари 2023 (МИА) - За Северна Македонија, како најнова членка на НАТО Алијансата парт...

Клоп по дебаклот со Вулс: Немам објаснување, немам зборови

Клоп по дебаклот со Вулс: Немам објаснување, немам зборови

Вулверхемптон, 4 февруари 2023 (МИА) –

Берлускони: Монца сака да го освои Скудетото следната година или таа по неа

Берлускони: Монца сака да го освои Скудетото следната година или таа по неа

Рим, 4 февруари 2023 (МИА) – Силвио...

Конференција за борба против антисемитизмот во рамки на претседавањето со ОБСЕ

Конференција за борба против антисемитизмот во рамки на претседавањето со ОБСЕ

Скопје, 4 февруари 2023 (МИА) - Во понеделник и во вторник во Скопје ќе се одржи Конференција за с...

Делегација на МАЕИ му оддаде почит на Гоце

Делегација на МАЕИ му оддаде почит на Гоце

Дебар, 4 февруари 2023 (МИА) -

Реакција на бугарското Министерство за надворешни работи за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев

Реакција на бугарското Министерство за надворешни работи за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев

АБА-лига: МЗТ Скопје ја изненади Цедевита Олимпија и ги зголеми шансите за опстанок

АБА-лига: МЗТ Скопје ја изненади Цедевита Олимпија и ги зголеми шансите за опстанок

Скопје, 4 февруари 2023 (МИА) – Мак...

Алијанса за Албанците го осудува говорот на омраза и инцидентите во центарот на Скопје

Алијанса за Албанците го осудува говорот на омраза и инцидентите во центарот на Скопје

Скопје, 4 февруари 2023 Алијанса за Албанците го осудува го...

Спасувачката служба „Осогово“ - Кочани потпиша меморандум за соработка со бугарските колеги од Ќустендил

Спасувачката служба „Осогово“ - Кочани потпиша меморандум за соработка со бугарските колеги од Ќустендил

Кочани, 4 февруари 2023 (МИА) – Членовите на Доброволната планинска спасувачка служба „Осогово“ од К...

Околу 130 мостри пристигнати на натпреварот за најдобри вина

Околу 130 мостри пристигнати на натпреварот за најдобри вина

Кавадарци, 4 февруари 2023 (МИА) - Околу 130 мостри се пристигнати на меѓународниот нат...

Граѓани, меѓу кои и мали деца, не можеле да се симнат од Водно со Жичницата поради силен ветер

Граѓани, меѓу кои и мали деца, не можеле да се симнат од Водно со Жичницата поради силен ветер

Скопје, 4 февруари 2023 (МИА)...

Полицајци со ратрак евакуирале неколку млади од Попова Шапка

Полицајци со ратрак евакуирале неколку млади од Попова Шапка

Слаб снег на Крива Паланка, Дебар, Охрид, Крушево, Делчево и Берово

Слаб снег на Крива Паланка, Дебар, Охрид, Крушево, Делчево и Берово

Скопје, 4 февруари 2023 (МИА) - Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коло...

СДСМ: Почит за ликот и делото на Делчев, не успеа сценариото на агентите на хаосот, Мицкоски и Апасиев

СДСМ: Почит за ликот и делото на Делчев, не успеа сценариото на агентите на хаосот, Мицкоски и Апасиев

Скопје, 4 февруари 2023 Институциите на системот денеска не дозволија да успее сценариото на...

Image

Остани поврзан