• сабота, 22 јуни 2024
Г7 и партнерските земји ветија дека ќе ја продолжат својата поддршка за енергетскиот сектор на Украина

Г7 и партнерските земји ветија дека ќе ја продолжат својата поддршка за енергетскиот сектор на Украина

Вашингтон, 24 јануари 2023 (МИА) - Групата Г-7 и другите партнерски земји денеска се обврзаа дека ќе...

Пронајдени доверливи документи во куќата на Мајк Пенс

Пронајдени доверливи документи во куќата на Мајк Пенс

Вашингтон, 24 јануари 2023 (МИА) - Во куќата на поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс се...

Додик за „Заедницата на српски општини“ во Косово: Еден ден тоа ќе биде Република Српска

Додик за „Заедницата на српски општини“ во Косово: Еден ден тоа ќе биде Република Српска

Бања Лука, 24 јануари 2023 (МИА) - Претседателот на ентитетот Република Српска Милорад Додик, оцени...

Во главниот град на Шведска се одржа митинг за оддавање почит на Куранот

Во главниот град на Шведска се одржа митинг за оддавање почит на Куранот

Стокхолм, 24 јануари 2023 (МИА) - Пред турската амбасада во Стокхолм, главниот град на Шведска,...

Меџити: Дебатата клучна за демократизирање на партијата и на општеството Куманово

Меџити: Дебатата клучна за демократизирање на партијата и на општеството Куманово

Куманово, 24 јануари 2023 (МИА) – Сериозна дебата и европски вредности, се потребни за напредок...

Милан сака да го ангажира Пулишиќ од Челзи

Милан сака да го ангажира Пулишиќ од Челзи

Милано, 24 јануари 2023 (МИА) – За...

Пленковиќ: Резултатите од влезот во Шенген и еврозоната Хрватска ќе ги види кон крајот на оваа година

Пленковиќ: Резултатите од влезот во Шенген и еврозоната Хрватска ќе ги види кон крајот на оваа година

Загреб, 24 јануари 2023 (МИА) - Во организација на Хрватската влада и Хрватската народна банка (ХНБ)...

Дурант доби лекарска дозвола за да продолжи со тренинзите

Дурант доби лекарска дозвола за да продолжи со тренинзите

Њујорк, 24 јануари 2023 (МИА) – Кош...

Мелони: Западен Балкан не смее долго да остане надвор од ЕУ

Мелони: Западен Балкан не смее долго да остане надвор од ЕУ

Рим, 24 јануари 2023 (МИА) - Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска изјави дека Европската Уни...

Таравари: Ако добиеме гаранции за 80 гласа, може да почнеме преговори за влез во Владата

Таравари: Ако добиеме гаранции за 80 гласа, може да почнеме преговори за влез во Владата

Скопје, 24 јануари 2023 (МИА) – Алијанса за Албанците (АА) е подготвена да оди на предвремени избори...

Шпигел: Шолц даде зелено светло за испорака на тенкови „Леопард“ во Украина

Шпигел: Шолц даде зелено светло за испорака на тенкови „Леопард“ во Украина

Берлин, 24 јануари 2023 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц одлучи да испрати тенкови Леопард 2 в...

Уапсени тројца навивачи поради хомофобични скандирања на мечот Ливерпул – Челзи

Уапсени тројца навивачи поради хомофобични скандирања на мечот Ливерпул – Челзи

Ливерпул, 24 јануари 2023 (МИА) - А...

Се прават напори Спортската сала „Гемиџии“ повторно да биде за меѓународни натпревари на македонските репрезентации

Се прават напори Спортската сала „Гемиџии“ повторно да биде за меѓународни натпревари на македонските репрезентации

Велес, 24 јануари 2023 (МИА) - Спортот и во 2023 година останува еден од клучните приоритети на Општ...

Холандскиот министер за надворешни работи застана во одбрана на активистот кој го искина Куранот во Хаг

Холандскиот министер за надворешни работи застана во одбрана на активистот кој го искина Куранот во Хаг

Хаг, 24 јануари 2023 (МИА) - Слободата на изразување е важна вредност и се однесува и за непријатни...

Блумберг: Шолц уште утре би можел да и го одобри на Полска испраќањето на тенковите „Леопард“ во Украина

Блумберг: Шолц уште утре би можел да и го одобри на Полска испраќањето на тенковите „Леопард“ во Украина

Берлин, 24 јануари 2023 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц уште утре би можел да и дозволи на По...

Image

Остани поврзан