• e enjte, 25 korrik 2024
Kejn ka humbur të gjitha gjashtë finalet deri tani në karrierë

Kejn ka humbur të gjitha gjashtë finalet deri tani në karrierë

Londër, 15 korrik 2024 (MIA) - Sulmuesi Hari Kejn, si pjesë e kombëtares së Anglisë humbi nga Spanja...

Leteksie do ta ndajë drejtësinë në finalen e Euro 2024

Leteksie do ta ndajë drejtësinë në finalen e Euro 2024

Berlin, 11 korrik 2024 (MIA) - Francezi Fransoa Leteksie u emërua për gjyqtar kryesor në ndeshj...

EURO2024: Anglia me gol në kohën shtesë siguroi finale

EURO2024: Anglia me gol në kohën shtesë siguroi finale

Dortmund, 11 korrik 2024 (MIA) - Anglia është finalisti i dytë i Kampionatit evropian në futboll, pa...

Argjentina e fitoi Kanadanë dhe u kualifikua në finale të Kopa Amerika

Argjentina e fitoi Kanadanë dhe u kualifikua në finale të Kopa Amerika

Ist Raderford, 10 korrik 2024 (MIA) - Kombëtarja e Argjentinës mbrëmë e ka fituar Kanadanë me r...

Spanja finalisti i parë në Euro 2024

Spanja finalisti i parë në Euro 2024

Mynih, 10 korrik 2024 (MIA) - Kombëtarja e Spanjës mbrëmë në Mynih e ka fituar Francën me rezultatin...

Boston një hap afër titullit në finalen e NBA-së

Boston një hap afër titullit në finalen e NBA-së

Dallas, 13 qershor 2024 (MIA) - Boston Selltiks e fitoi Dallas Maveriks me rezultatin 106:99 në...

NBA: Boston - Dallas në finalen e madhe për titull

NBA: Boston - Dallas në finalen e madhe për titull

Nju-Jork, 31 maj 2024 (MIA) - Basketbollistët e Dallasit u kualifikuan në finale të NBA ligës,...

Olimpiakos e fitoi Ligën e konferencave, trofeu i parë evropian për ekipin grek

Olimpiakos e fitoi Ligën e konferencave, trofeu i parë evropian për ekipin grek

Athinë, 30 maj 2024 (MIA) - Futbollistët e Olimpiakosit e fituan titullin në Ligën e konferenca...

Finalja e Ligës së kampionëve në vitin 2026 në Budapest

Finalja e Ligës së kampionëve në vitin 2026 në Budapest

Budapest, 22 maj 2024 (MIA) - Finalja e Ligës së kampionëve në vitin 2026 do të luhet në stadiu...

Pothuajse gjysmë milionë tifozë të Dortmundit kërkojnë biletë për finalen e madhe

Pothuajse gjysmë milionë tifozë të Dortmundit kërkojnë biletë për finalen e madhe

Dortmund, 15 maj 2024 (MIA) - Drejtuesit e Borusia Dortmundit kanë marrë kërkesë prej rreth 400,000...

Slloveni Vinçiq do ta ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së kampionëve

Slloveni Vinçiq do ta ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së kampionëve

Nion, 13 maj 2024 (MIA) -  Federata evropiane e futbollit (UEFA) vendosi sot që slloveni 4...

Finalja e FA Kupës angleze më 25 maj

Finalja e FA Kupës angleze më 25 maj

Londër, 23 prill 2024 (MIA) - Finalja e FA Kupës angleze do të luhet më 25 maj në stadiumin "Uembli"...

EURO 2020: Kryetari i Londrës premtoi bileta falas për finale për të vaksinuarit kundër koronavirusit

EURO 2020: Kryetari i Londrës premtoi bileta falas për finale për të vaksinuarit kundër koronavirusit

Londër, 6 korrik 2021 (MIA) – Kryetari i Londrës, Sadik Kan, njoftoi se banorët e kryeqytetit anglez do...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR