• e martë, 21 maj 2024
SHBA-ja po përgatit një pako ndihme ushtarake për Ukrainën prej 400 milionë dollarë

SHBA-ja po përgatit një pako ndihme ushtarake për Ukrainën prej 400 milionë dollarë

Uashington, 10 maj 2024 (MIA) - SHBA-ja po përgatit një pako të re ndihme ushtarake për Ukrainën në...

Ostin: Një këst i ri prej gjashtë miliardë dollarësh i ndihmës për Ukrainën

Ostin: Një këst i ri prej gjashtë miliardë dollarësh i ndihmës për Ukrainën

Uashington, 26 prill 2024 (MIA) - Ministri amerikan i Mbrojtjes, Lojd Ostin, paralajmëroi sot një kë...

"Uollstrit xhurnal": Ndihma e re amerikane për Ukrainën nuk do ta ndryshojë më mënyrë kardinale pozicionin e Kievit në fushëbetejë

Uashington, 2 1prill 2024 (MIA) - Ndihma e re amerikane për Ukrainën nuk do ta ndryshojë në mënyrë k...

"Uollstrit xbuirnall": Ndihma e re amerikane për Ukrainën nuk do ta ndryshojë në mënyrë rrënjësore pozitën e Kievit në fushëbetejë

Uashington, 21 prill 2024 (MIA) - Ndihma e re amerikane për Ukrainën nuk do ta ndryshojë në mën...

Borrell e përshëndeti rezultatin nga votimi në Dhomën e përfaqësuesve të SHBA-së për pakon e ndihmave ushtarake

Borrell e përshëndeti rezultatin nga votimi në Dhomën e përfaqësuesve të SHBA-së për pakon e ndihmave ushtarake

Bruksel, 21 prill 2024 (MIA) - Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të jashtme dhe siguri, Zhos...

Kongresi amerikan më 20 prill do të votojë për ndihmën për Ukrainën dhe Izraelin

Kongresi amerikan më 20 prill do të votojë për ndihmën për Ukrainën dhe Izraelin

Uashington, 18 prill 2024 (MIA) - Dhoma e përfaqësuesve të SHBA-së më 20 prill do ta mbajë votimin e...

Bajden: SHBA-ja e ndihmoi Izraelin të rrëzonte pothuajse të gjithë dronët dhe raketat që Irani lëshoi ​​mbrëmë

Bajden: SHBA-ja e ndihmoi Izraelin të rrëzonte pothuajse të gjithë dronët dhe raketat që Irani lëshoi ​​mbrëmë

Uashington, 14 prill 2024 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden i vlerësoi forcat amerikane që e nd...

Holanda i jep Ukrainës edhe 400 milionë euro të tjera

Holanda i jep Ukrainës edhe 400 milionë euro të tjera

 Hagë, 12 prill 2024 (MIA)  - Qeveria teknike holandeze do të japë 400 milionë euro shtesë...

IDF: Në Gazë dje kanë hyrë një rekord prej 468 kamionësh me ndihma

IDF: Në Gazë dje kanë hyrë një rekord prej 468 kamionësh me ndihma

Jerusalem, 10 prill 2024 (MIA) - Në tre ditët e fundit në Rripin e Gazës kanë hyrë më shumë se 1200...

Lojd Ostin: SHBA-ja nuk ka dëshmi se Izraeli kryen gjenocid në Gaza

Lojd Ostin: SHBA-ja nuk ka dëshmi se Izraeli kryen gjenocid në Gaza

Uashington, 9 prill 2024 (MIA) - Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Loyd Ostin, në seancën e sotme dëgj...

Mbi 19.000 kamionë me ndihmë nga Egjipti kanë hyrë në Gazë që nga fillimi i konfliktit midis Hamasit dhe Izraelit

Mbi 19.000 kamionë me ndihmë nga Egjipti kanë hyrë në Gazë që nga fillimi i konfliktit midis Hamasit dhe Izraelit

Kajro, 9 prill 2024 (MIA) - Gjithsej 401 kamionë me ndihma humanitare nga Egjipti kanë hyrë dje në R...

Ukraina ka tërhequr 83 miliardë dollarë ndihmë ndërkombëtare që nga fillimi i pushtimit rus

Ukraina ka tërhequr 83 miliardë dollarë ndihmë ndërkombëtare që nga fillimi i pushtimit rus

Kiev, 8 prill 2024 (MIA) -  Ukraina ka marrë më shumë se 83 miliardë dollarë përmes bashkëpunim...

Guteresh shpreson se Izraeli shpejtë do ta rrisë qasjen për ndihma në Rripin e Gazës

Guteresh shpreson se Izraeli shpejtë do ta rrisë qasjen për ndihma në Rripin e Gazës

Nju Jork, 5 prill 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i KB-së Antonio Guteresh sot deklaroi se shp...

Paralajmërimi më serioz i Zelenskit deri më tani: Do të detyrohemi të tërhiqemi

Paralajmërimi më serioz i Zelenskit deri më tani: Do të detyrohemi të tërhiqemi

 Kiev, 30 mars 2024 (MIA)  - Forcat ukrainase do të duhet t'i lëshojnë më shumë territor R...

Zelenski: Rusia po planifikon një ofensivë të madhe në muajt e ardhshëm

Zelenski: Rusia po planifikon një ofensivë të madhe në muajt e ardhshëm

Kiev, 28 mars 2024 (MIA) - Presidenti ukrainas Volodimir Zelenski në një intervistë për televizionin...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR