• e shtunë, 22 qershor 2024
Gjermania dërgoi armë dhe pajisje ushtarake në Ukrainë

Gjermania dërgoi armë dhe pajisje ushtarake në Ukrainë

Berlin, 14 qershor 2024 (MIA) - Gjermania sot do të dërgojë edhe një pako ndihme ushtarake për...

Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës

Vazhdon vizita e presidentes Siljanovska- Davkova në Berlin në Konferencën për rindërtimin e Ukrainës

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova vazhdon vizitën e saj në Berl...

Siljanovska - Davkova nga Konferenca për Ukrainën: Nevojitet një plan i ri Marshall

Siljanovska - Davkova nga Konferenca për Ukrainën: Nevojitet një plan i ri Marshall

Shkup, 11 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska-Davkova sot nga Berlini, në margjinat...

Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Konferencën për rindërtim të Ukrainës në Berlin

Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Konferencën për rindërtim të Ukrainës në Berlin

Shkup, 11 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova, sot dhe nesër në Berlin...

Makron: Doemos të përballemi me aspiratat imperialiste në Evropë

Makron: Doemos të përballemi me aspiratat imperialiste në Evropë

Berlin, 27 maj 2024 (MIA) – Duhet të përballemi me aspiratat imperialiste në Evropë, kjo nënkupton f...

Promovim turistik i APPT-së në Berlin përmes rrjetëzimit të operatorëve turistikë të Maqedonisë dhe Gjermanisë

Promovim turistik i APPT-së në Berlin përmes rrjetëzimit të operatorëve turistikë të Maqedonisë dhe Gjermanisë

Shkup, 23 maj 2024 (MIA) - Me qëllim të rrjetëzimit dhe bashkëpunimit me operatorët turistikë të Maq...

Berlini: Kërkesa për arrestimin e liderëve të Izraelit dhe Hamasit jep imazh të rremë të ekuivalencës

Berlini: Kërkesa për arrestimin e liderëve të Izraelit dhe Hamasit jep imazh të rremë të ekuivalencës

Berlin, 21 maj 2024 (MIA) - Gjermania vlerëson se kërkesa e prokurorisë së Gjykatës ndërkombëtare pe...

Taravari nga Berlini: Diaspora din të sensibilizohet për ndryshim, asnjë proces i rëndësishëm për vendin nuk është bërë pa ta

Taravari nga Berlini: Diaspora din të sensibilizohet për ndryshim, asnjë proces i rëndësishëm për vendin nuk është bërë pa ta

Shkup, 20 prill Qindra bashkëqytetarë mirëpritën mbrëmë kandidatin për president, Arben Tara...

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

Izet Mexhiti nga Berlini: Mërgata mposhti Jugosllavinë, andaj do ta mposhtë edhe BDI-në

Shkup, 20 prill 2024  Lideri i Lëvizjes Demokratike, njëherit edhe bartës liste në njës...

Krerët e VLEN-it takojnë afaristët shqiptarë në Berlin

Krerët e VLEN-it takojnë afaristët shqiptarë në Berlin

Shkup, 19 prill 2024 (MIA)- Liderët e  koalicionit  VLEN, kandidati për president, Arben T...

VLEN: Shqiptarët nga Berlini i thonë po ndryshimit

VLEN: Shqiptarët nga Berlini i thonë po ndryshimit

Shkup, 19 prill 2024 Pak ditë para zgjedhje presidenciale në Maqedoninë e Veriut diaspora sh...

Dy persona janë arrestuar në Gjermani me dyshim se kanë planifikuar sabotime, duke përfshirë edhe kundër objekteve ushtarake të SHBA-së

Dy persona janë arrestuar në Gjermani me dyshim se kanë planifikuar sabotime, duke përfshirë edhe kundër objekteve ushtarake të SHBA-së

Berlin, 18 prill 2024 (MIA) - Dy persona me shtetësi të dyfishtë, gjermane dhe ruse, janë arrestuar...

Qindra nëpunës shtetërorë gjermanë bëjnë thirrje për ndërprerje urgjente të dërgesës së armës për Izraelin

Qindra nëpunës shtetërorë gjermanë bëjnë thirrje për ndërprerje urgjente të dërgesës së armës për Izraelin

Berlin, 8 prill 2024 (MIA) - Qindra nëpunës shtetëror gjermanë kanë dërguar letër deri te kance...

Sholc: Paqja në Ukrainë është e mundshme në çdo moment, vetëm nëse Putini i tërheq ushtarët

Sholc: Paqja në Ukrainë është e mundshme në çdo moment, vetëm nëse Putini i tërheq ushtarët

Berlin, 28 mars 2024 (MIA) - Kancelari gjerman Olaf Sholc sot deklaroi se paqja në Ukrainë është e m...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR