• e shtunë, 15 qershor 2024
Izraeli do të hetojë sulmin ajror vdekjeprurës të Rafah

Izraeli do të hetojë sulmin ajror vdekjeprurës të Rafah

Tel Aviv, 27 maj 2024 (MIA) - Ushtria izraelite paralajmëroi hetim për sulmin në Rafah, qytet në jug...

KB: Sulmi izraelit ndaj Rafas do t'i rrezikojë jetët e qindra mijë palestinezëve

KB: Sulmi izraelit ndaj Rafas do t'i rrezikojë jetët e qindra mijë palestinezëve

Gjenevë, 3 maj 2024 (MIA) - Bastisja izraelite në qytetin Rafah i ka rrezikuar jetët e qindra m...

Dy viktima në një aksident në autostradën eksprese Shtp-Koçan

Dy viktima në një aksident në autostradën eksprese Shtp-Koçan

Shtip, 20 prill 2024 (MIA) - Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në autostradën eksprese Shtip-K...

Të paktën pesë viktima në një qendër tregtare në Sidnei

Të paktën pesë viktima në një qendër tregtare në Sidnei

Kanbera, 13 prill 2024 (MIA) - Ndihmës shefi i policisë australiane, Entoni Kuk, deklaroi se në qend...

Të paktën katër viktima në një qendër tregtare në Sidnei

Të paktën katër viktima në një qendër tregtare në Sidnei

Kanbera, 14 prill 2024 (MIA) – Së paku njëqind persona janë evakuuar nga qendra tregtare "Vestfild b...

Të paktën 38 njerëz i kanë humbur jetët  në fundosjen e një varke në brigjet e Xhibutit

Të paktën 38 njerëz i kanë humbur jetët në fundosjen e një varke në brigjet e Xhibutit

Najrobi, 9 prill 2024 (MIA) - Të paktën 38 refugjatë, mes tyre edhe fëmijë, i kanë humbur jetët në f...

Një tërmet i fortë e goditi Tajvanin

Një tërmet i fortë e goditi Tajvanin

 Taipei, 8 prill 2024 (MIA) - Një tërmet me intensitet  prej 4,9 ballë të shkallës Rihter...

Të paktën shtatë të vdekur dhe mbi 700 të lënduar në tërmetin e fuqishëm në Tajvan

Të paktën shtatë të vdekur dhe mbi 700 të lënduar në tërmetin e fuqishëm në Tajvan

Tajpei, 3 pril 2024 (MIA) - Shtatë persona kanë humbur jetën, ndërsa të paktën 736 janë lënduar...

Rritet numri i të vdekurve në zjarrin në Stamboll, është lëshuar urdhërarrest për pesë persona

Rritet numri i të vdekurve në zjarrin në Stamboll, është lëshuar urdhërarrest për pesë persona

 Stamboll, 2 prill 2024 (MIA)  - Të paktën   29 persona kanë humbur jetën nga zjarri...

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën si pasojë e zjarrit në Stamboll

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën si pasojë e zjarrit në Stamboll

 Stamboll, 2 prill 2024 (MIA) -  Të paktën 15 persona kanë humbur jetën, ndërsa tetë janë...

Tre të vdekur në një aksident në Kërçovë

Tre të vdekur në një aksident në Kërçovë

Ohër, 29 mars 2024 (MIA) - Tre persona humbën jetën në një aksident që sot ndodhi  në dalje të...

Të paktën 38 persona humbën jetën në sulmet izraelite në qytetin sirian të Alepos

Të paktën 38 persona humbën jetën në sulmet izraelite në qytetin sirian të Alepos

 Damask, 29 mars 2024 (MIA) -  Në sulmet e mbrëmshme izraelite në qytetin verior të Sirisë...

Është rrokullisur një autobus në Gjermani, të paktën pesë të vdekur

Është rrokullisur një autobus në Gjermani, të paktën pesë të vdekur

Berlin, 27 mars 2024 (MIA) - Një autobus është rrokullisur në autostradën A9 në afërsi të qytetit gj...

Numri i viktmave në sulmin në Moskë është rritur në 93 persona

Numri i viktmave në sulmin në Moskë është rritur në 93 persona

Moskë, 23 mars 2023 (MIA) - Komiteti hetues i Rusisë sot njoftoi se numri i viktimave në sulmin...

Së paku 60 të vdekur dhe 145 të lënduar në sulmin terrorist në Moskë

Së paku 60 të vdekur dhe 145 të lënduar në sulmin terrorist në Moskë

Moskë, 23 mars 2024 (MIA) - Sipas të dhënave preliminare, mbi 60 njerët e humbln jetën në sulmi...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR