• e martë, 16 korrik 2024
Zaev dhe Cipras me kolumnë të përbashkët: Pa qasje proaktive, BE-ja rrezikon shpërbërje të mëtutjeshme në Ballkanin Perëndimor

Zaev dhe Cipras me kolumnë të përbashkët: Pa qasje proaktive, BE-ja rrezikon shpërbërje të mëtutjeshme në Ballkanin Perëndimor

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Ish-kryeministrat Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras në rubrikën e përbash...

Bajden dhe Zelenski do të nënshkruajnë marrëveshje afatgjatë të sigurisë në G7

Bajden dhe Zelenski do të nënshkruajnë marrëveshje afatgjatë të sigurisë në G7

Bari, 12 qershor 2024 (MIA) - Presidenti Xho Bajden dhe presidenti Volodimir Zelenski nesër në margj...

Stoltenberg u bëri thirrje aleatëve të NATO-s që ta mbështesin misionin për trajnim dhe mbështetje të Ukrainës

Stoltenberg u bëri thirrje aleatëve të NATO-s që ta mbështesin misionin për trajnim dhe mbështetje të Ukrainës

Bruksel, 12 qershor 2024 (MIA) - Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg sot u ka bërë t...

Ukraina i ka goditur sistemet ruse për mbrojtje ajrore në Krime

Ukraina i ka goditur sistemet ruse për mbrojtje ajrore në Krime

Kiev, 12 qershor 2024 (MIA) - Ushtria ukrainase njoftoi sot se ka kryer sulme të suksesshme ndaj sis...

Nesër seanca kuvendore për zgjedhjen e nënkryetarëve dhe për themelimin e trupave punues

Nesër seanca kuvendore për zgjedhjen e nënkryetarëve dhe për themelimin e trupave punues

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut nesër do ta mbajë seancë...

Hovenier: Atë që e ka arritur Kosova në këto 25 vite është e shkëlqyer, krenohemi që jemi partneri juaj

Hovenier: Atë që e ka arritur Kosova në këto 25 vite është e shkëlqyer, krenohemi që jemi partneri juaj

Prishtinë, 12 qershor 2024 (MIA) - Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Xhefri Hovenier, e ka cilësuar si...

Një turist bullgar e humbi jetën në Alpet shqiptare, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes

Një turist bullgar e humbi jetën në Alpet shqiptare, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes

Tiranë, 12 qershor 2024 (MIA) - Një turist nga Bullgaria e humbi jetën pasi që ra në humnerë gj...

Sllovakia planifikon rregulla më të ashpra për protesta pas sulmit të Ficos

Sllovakia planifikon rregulla më të ashpra për protesta pas sulmit të Ficos

Bratisllavë, 12 qershor 2024 (MIA) - Qeveria sllovake planifikon ta rrisë mbrojtjen personale të pol...

SHBA-ja i zgjeron sanksionet për ta kufizuar industrinë ushtarake ruse

SHBA-ja i zgjeron sanksionet për ta kufizuar industrinë ushtarake ruse

Uashington, 12 qershor 2024 (MIA) - Ministria amerikane e Financave kumtoi sanksione të reja ku...

Begaj: Serbia me aleatët janë mobilizuar ta njollosin luftën e shqiptarëve, duhet të jemi bashkë

Begaj: Serbia me aleatët janë mobilizuar ta njollosin luftën e shqiptarëve, duhet të jemi bashkë

Prishtinë, 12 qershor 2024 (MIA) - Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka paralajmëruar se Serbia...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/ 12 qershor/ 2024 Shkup - Presidentja Gordana Siljanovska Davkova do të jetë nikoqire...

Për herë të katërt është suspenduar PHU për bllokun 57A në Tetovë, Komuna pret miratim ministror për të ri

Për herë të katërt është suspenduar PHU për bllokun 57A në Tetovë, Komuna pret miratim ministror për të ri

Tetovë, 12 qershor 2024 (MIA) - Këshilli i Komunës së Tetovës sot...

Mickoski: Më vjen keq që qytetarët po ballafaqohen me probleme në shëndetësi për të cilat menduam se ishin pjesë e shekullit të kaluar

Mickoski: Më vjen keq që qytetarët po ballafaqohen me probleme në shëndetësi për të cilat menduam se ishin pjesë e shekullit të kaluar

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së dhe mandatar për formimin e qeverisë së re,...

Siljanovska Davkova nikoqire e Samitit të shefave të shteteve dhe qeverive të PBEJL-së

Siljanovska Davkova nikoqire e Samitit të shefave të shteteve dhe qeverive të PBEJL-së

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Presidentja Gordana Siljanovska Dav...

Osmani: Me zgjedhjen e Sekretarit të ri të Përgjithshëm të RCC e ruajtëm kredibilitetin e pronësisë, lidershipit dhe stabilitetit rajonal

Osmani: Me zgjedhjen e Sekretarit të ri të Përgjithshëm të RCC e ruajtëm kredibilitetin e pronësisë, lidershipit dhe stabilitetit rajonal

Shkup, 12 qershor 2024 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osma...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR