• e mërkurë, 17 korrik 2024
Vitanovski: Palevski dha deklaratë në Prokurori, mohon lidhje me veprën penale

Vitanovski: Palevski dha deklaratë në Prokurori, mohon lidhje me veprën penale

Shkup, 5 qershor 2024 (MIA) - Lupço Palevski - Palço sot gjatë marrjes...

Sllovenia dhe Palestina vendosën marrëdhënie diplomatike

Sllovenia dhe Palestina vendosën marrëdhënie diplomatike

Lubjanë, 5 qershor 2024 (MIA) - Sllovenia dhe Palestina vendosën marrëdhënie diplomatike sot, një di...

Micotakis: Kryeministri i ri duhet të deklarojë qartë se e respekton Marrëveshjen e Prespës, përndryshe mund të ketë një “përvojë të parë të pakëndshme” në samitin e NATO-s

Micotakis: Kryeministri i ri duhet të deklarojë qartë se e respekton Marrëveshjen e Prespës, përndryshe mund të ketë një “përvojë të parë të pakëndshm...

Athinë, 5 qershor 2024 (MIA) – Mesazhi për liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, që kur zyrta...

Departamenti i Shtetit:

Departamenti i Shtetit: "Përshkallëzimi" në Liban do të rrezikonte sigurinë izraelite

Uashington, 5 qershor 2024 (MIA) - SHBA-ja paralajmëroi “përshkallëzim” në Liban pasi kryeministri i...

Reagim nga VLEN-i për konferencën për shtyp të Ahmetit

Reagim nga VLEN-i për konferencën për shtyp të Ahmetit

Shkup, 5 qershor 2024 KUMTESË  Ahmeti u mund më 8 maj dhe tani...

Kuvendi për të premten ka caktuar seancë për ndryshimet ligjore për riorganizimin e ministrive

Kuvendi për të premten ka caktuar seancë për ndryshimet ligjore për riorganizimin e ministrive

Shkup, 5 qershor 2024 (MIA) - Kuvendi pasnesër do ta mbajë seancën e dytë, në rend dite të së cilës...

Meksika dhe SHBA-ja janë afër një marrëveshjeje për deportimin e drejtpërdrejtë të emigrantëve në vendet e tyre të origjinës

Meksika dhe SHBA-ja janë afër një marrëveshjeje për deportimin e drejtpërdrejtë të emigrantëve në vendet e tyre të origjinës

Meksiko Siti, 5 qershor 2024 (MIA) - Meksika dhe SHBA-ja janë afër një marrëveshjeje që migrantët e...

Kryeministri i Katarit dhe shefi i inteligjencës së Egjiptit u takuan me Hamasin në Doha

Kryeministri i Katarit dhe shefi i inteligjencës së Egjiptit u takuan me Hamasin në Doha

  Doha, 5 qershor 2024 (MIA) - Kryeministri i Katarit, Mohamed bin Abdulrahman Al-Tani...

BE e ftoi Izraelin të bisedojë për ofensivën në Gazë

BE e ftoi Izraelin të bisedojë për ofensivën në Gazë

Bruksel, 5 qershor 2024 (MIA) - Shefi për politikë të jashtme i Bashkimit Evropian, Zhozep Borell, d...

Ish kryeministri britanik, Bler në Kosovë, Kuvendi do të mbajë seancë solemne, në Ferizaj do t'i zbulohet bust

Ish kryeministri britanik, Bler në Kosovë, Kuvendi do të mbajë seancë solemne, në Ferizaj do t'i zbulohet bust

Prishtinë, 5 qershor 2024 (MIA) - Ish kryeministri i Britanisë së Madhe, Toni Bler gjatë ditëve të a...

Në Tetovë është hapur Shtëpia e shtatë evropiane në shtet

Në Tetovë është hapur Shtëpia e shtatë evropiane në shtet

Tetovë, 5 qershor 2024 (MIA) - Në Tetovë sot filloi të funksionojë zyra e Shtëpisë Evropiane (Еurope...

MIA FLESH

MIA FLESH

18:00/5 qershor/2024 Shkup - Euroambasadori Dejvid Gir vlerëson se Marrëves...

Kryeprokurori shtetëror i Kosovës: Kemi dy vite për ngritjen e aktakuzës për sulmin në Banjskë

Kryeprokurori shtetëror i Kosovës: Kemi dy vite për ngritjen e aktakuzës për sulmin në Banjskë

Prishtinë, 5 qershor 2024 (MIA) - Ushtruesi i detyrës kryeprokurori shtetëror i Kosovës, Besim Kelme...

Kllop me punë të re

Kllop me punë të re

Liverpul, 5 qershor 2024 (MIA) - Ish menaxheri i Liverpullit, Jirgen Kllop ka një punë të re. Ai nën...

Kurti i bëri thirrje diasporës së Kosovës që të dalë në zgjedhjet në BE dhe të votojë për Aleancën e socialistëve dhe demokratëve

Kurti i bëri thirrje diasporës së Kosovës që të dalë në zgjedhjet në BE dhe të votojë për Aleancën e socialistëve dhe demokratëve

Prishtinë, 5 qershor 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot u ka bërë thirrje qytetar...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR