• e mërkurë, 24 korrik 2024
Belingem është shpallur futbollist i sezonit në La Liga

Belingem është shpallur futbollist i sezonit në La Liga

Madrid, 28 maj 2024 (MIA) - Ylli i Real madridit, Xhud Belingem u zgjodh lojtari më i mirë në P...

Taravari: Koalicioni VLEN është garanca më e mirë se do të vazhdojë rruga evropiane

Taravari: Koalicioni VLEN është garanca më e mirë se do të vazhdojë rruga evropiane

Shkup, 28 maj 2024 (MIA) - Koalicioni VLEN, sipas Arben Taravarit, është garanca më e mirë për...

Bastisje në Shkup, janë arrestuar dy dilerë

Bastisje në Shkup, janë arrestuar dy dilerë

Shkup, 28 maj 2024 (MIA) - MPB kumtoi se sot nëpunës policorë nga SPB Shkup - Njësia për tregti...

Ministrat e BE-së nuk u dakorduan që Ukraina të përdorë armatim perëndimor kundër caqeve në territorin rus

Ministrat e BE-së nuk u dakorduan që Ukraina të përdorë armatim perëndimor kundër caqeve në territorin rus

Bruksel, 28 maj 2024 (MIA) - Ministrat e mbrojtjes të Bashkimit Evropian sot nuk arritën konsen...

Micotakis: Pres deklaratë të qartë nga kryeministri i ri se emri është Maqedoni e Veriut dhe do ta përdorë brenda dhe jashtë vendit

Micotakis: Pres deklaratë të qartë nga kryeministri i ri se emri është Maqedoni e Veriut dhe do ta përdorë brenda dhe jashtë vendit

Athinë, 28 maj 2024 (MIA) - Pres nga kryeministri i ri të japë deklaratë të qartë se e respekto...

VLEN: BDI në të njëjtën vijë me LEVICËN, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

VLEN: BDI në të njëjtën vijë me LEVICËN, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Shkup, 28 maj 2024  Shprehim keqardhjen që BDI-ja sot e ko...

"Gardian": Ish shefi i Mosadit ka kërcënuar kryeprokuroren e GJNP-së

Londër, 28 maj 2024 (MIA) – Ish shefi i agjencisë së inteligjencës izraelite Mosad, Josi Koen, kërcë...

Mariçiq - Janos Boka: Integrimi evropian i Maqedonisë së Veriut duhet të vazhdojë

Mariçiq - Janos Boka: Integrimi evropian i Maqedonisë së Veriut duhet të vazhdojë

Shkup, 28 maj 2024 (MIA) - Zëvendëskryetarii i parë për Çështje Ev...

VLEN: Afrim Gashi është shqiptari që u zgjodh kryetar Kuvendi i RMV-së i propozuar nga 75 deputetë

VLEN: Afrim Gashi është shqiptari që u zgjodh kryetar Kuvendi i RMV-së i propozuar nga 75 deputetë

28 maj 2024  Afrim Gashi, si kandidat i koalicionit VLEN, i propozuar nga 75 deputetë,...

Takim i Mickoskit me Manuel Saracin, u theksua rëndësia e proceseve reformuese

Takim i Mickoskit me Manuel Saracin, u theksua rëndësia e proceseve reformuese

Shkup, 28 maj 2024 (MIA) - Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski së bashku me nënkryetarin Tim...

Mediumet shqiptare: Afrim Gashi, kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, mbështetur nga VMRO-DPMNE fituese

Mediumet shqiptare: Afrim Gashi, kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, mbështetur nga VMRO-DPMNE fituese

Tiranë, 28 maj 2024 (MIA) - Ngjarjet në skenën politike të Maqedonisë së Veriut edhe më tej jan...

Fliku do të nënshkruajë një kontratë dyvjeçare me Barcelonën

Fliku do të nënshkruajë një kontratë dyvjeçare me Barcelonën

Barcelonë, 28 maj 2024 (MIA) - Hanzi Flik ndodhet tashmë në një hotel luksoz në Barcelonë dhe d...

Gjykata në Moskë shtyu paraburgimin e tre avokatëve të Navallnit

Gjykata në Moskë shtyu paraburgimin e tre avokatëve të Navallnit

Moskë, 28 maj 2024 (MIA) - Gjykata në Moskë sot sërish e vazhdoi paraburgimin deri më 3 gusht të tre...

Kampi në Rafah u godit me municion të dobët, zjarri është shkaktuar nga sulmi sekondar, pretendon përfaqësuesi izraelit

Kampi në Rafah u godit me municion të dobët, zjarri është shkaktuar nga sulmi sekondar, pretendon përfaqësuesi izraelit

Rafah, 28 maj 2024 (MIA) - Hetimi preleminar për sulmin ndaj kampit të personave të zhvendosur...

Universiteti i Tetovës dhe universitetet e Ballkanit Perëndimor shqyrtojnë mundësinë e hapjes së programit studimor në lëmin e industrisë së aviacionit

Universiteti i Tetovës dhe universitetet e Ballkanit Perëndimor shqyrtojnë mundësinë e hapjes së programit studimor në lëmin e industrisë së aviacioni...

Tetovë, 28 maj 2024 (MIA) - Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Jusuf Zejneli i shoqëruar...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR