• e hënë, 17 qershor 2024
Mexhiti: Nga BDI ikin të gjithë sikur nga korona!

Mexhiti: Nga BDI ikin të gjithë sikur nga korona!

Shkup, 28 prill 2024  Bartësi i Listës së kandidatëve për deputetë të Koalicionit VLEN...

Shtëpia e Bardhë: Izraeli ra dakord të dëgjojë shqetësimin  e SHBA-së përpara operacionit në Rafah

Shtëpia e Bardhë: Izraeli ra dakord të dëgjojë shqetësimin e SHBA-së përpara operacionit në Rafah

 Uashington, 28 prill 2024 (MIA) -  Izraeli ka rënë dakord që ta dëgjojë shqetësimin dhe k...

Bytyqi: Në koalicion me qytetarët nuk do të lejojmë që Maqedonia të jetë sërish shtet i kapur

Bytyqi: Në koalicion me qytetarët nuk do të lejojmë që Maqedonia të jetë sërish shtet i kapur

Shkup, 28 prill 2024  “Pasi morëm mesazhin nga qytetarët, u mobilizuam, po forcojmë rad...

Komandanti i  armatës ukrainase thotë se gjendja e frontit

Komandanti i armatës ukrainase thotë se gjendja e frontit "po përkeqësohet"

 Kiev, 28 prill 2024 (MIA)  - Kryekomandanti i Forcave të Armatosura të Ukrainës sot njoft...

Mickoski: Davkova ka më shumë vota së bashku se dy kandidatët e pushtetit, Pendarovski dhe Osmani

Mickoski: Davkova ka më shumë vota së bashku se dy kandidatët e pushtetit, Pendarovski dhe Osmani

 Shkup, 28 prill 2024 (MIA) - Populli tha, koalicionin e ardhshëm në Maqedoni do ta udhëheqë VM...

Hamasi do t'i përgjigjet planit për armëpushim në Gazë të hënën në Egjipt

Hamasi do t'i përgjigjet planit për armëpushim në Gazë të hënën në Egjipt

 Kajro, 28 prill 2024 (MIA) - Një zyrtar i lartë i Hamasit deklaroi sot se grupi do të përgjigj...

Qeveria kalimtare e Haitit do të votojë për president të martën

Qeveria kalimtare e Haitit do të votojë për president të martën

Port-o-Prens, 28 prill 2024 (MIA) - Këshilli kalimtar i Haitit njoftoi se do të votojë për president...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/28 prill/2024 Shkup  - Kryeministri i ardhshëm së pari duhet të...

Shefi i Shtatmadhorisë së Polonisë: Vendi po përgatitet për luftë të gjatë dhe të përgjakshme

Shefi i Shtatmadhorisë së Polonisë: Vendi po përgatitet për luftë të gjatë dhe të përgjakshme

Varshavë, 28 prill 2024 (MIA) - Shefi i Shtatmadhorisë së armatës polake, gjeneral Visllav Kukulla,...

Ali Ahmeti nga Struga: Më 8 maj të vulosë fitoren Fronti Europian, të rrethojmë numrin 4

Ali Ahmeti nga Struga: Më 8 maj të vulosë fitoren Fronti Europian, të rrethojmë numrin 4

Shkup, 28 prill 2024  Para qytetarëve të Strugës ishte kryetari i BDI, Ali Ahmeti me ba...

Reagim i Krenar Llogës i ASH-së në deklaratën e Dragan Kovaçkit të VMRO-DPMNE-së

Reagim i Krenar Llogës i ASH-së në deklaratën e Dragan Kovaçkit të VMRO-DPMNE-së

Shkup, 28 prill 2024   I panderuar z. Kovaçki, E pra...

Mançester junajtedi i gatshëm të shpenzojë 80 milionë euro për Arauhon

Mançester junajtedi i gatshëm të shpenzojë 80 milionë euro për Arauhon

 Barcelona, 28 prill 2024 (MIA) - Mbrojtësi i Barcelonës, Ronald Arauho është në planet e trans...

Instituti për Studimin e Luftës: Ukraina nuk mund t'i stabilizojë linjat e frontit në muajt e ardhshëm

Instituti për Studimin e Luftës: Ukraina nuk mund t'i stabilizojë linjat e frontit në muajt e ardhshëm

 Uashington, 28 prill 2024 (MIA) - Forcat Mbrojtëse Ukrainase do të mund t'i stabilizojnë...

Tahiri: Kurti i prishi marrëdhëniet me Amerikën duke mos u koordinuar për çështje të vogla

Tahiri: Kurti i prishi marrëdhëniet me Amerikën duke mos u koordinuar për çështje të vogla

Prishtinë, 28 prill 2024 (MIA) - Ish kryenegociatorja e Kosovës në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri...

Një vullkan ka shpërthyer në Indonezinë lindore

Një vullkan ka shpërthyer në Indonezinë lindore

 Xhakartë, 28 prill 2024 (MIA) - Vullkani Ibu në Indonezinë lindore ka shpërthyer sot, duk...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR