• e hënë, 17 qershor 2024
Fronti Evropian hap shtabin në lagjen Migjeni në Tetovë

Fronti Evropian hap shtabin në lagjen Migjeni në Tetovë

Tetovë, 12 prill 2024 (MIA)- Fronti Evropian hapi sot Shtabin zgjedhor në lagjen Migjeni në Tetovë....

Siljanovska Davkova nga Tetova: Legjitimiteti buron nga qytetarët dhe u takon atyre

Siljanovska Davkova nga Tetova: Legjitimiteti buron nga qytetarët dhe u takon atyre

Tetovë, 12 prill 2024 (MIA) - VMRO-DPMNE sonte në Tetovë organizoi tubim ku u prezantua kandidatja p...

Pendarovski: Vizioni im jetësor është që Maqedonia të jetë vend pa ndarje të brendshme

Pendarovski: Vizioni im jetësor është që Maqedonia të jetë vend pa ndarje të brendshme

Shkup, 12 prill 2024 (MIA) - Maqedonia duhet të jetë shtet pa ndarje të brendshme, vend i bashkëjete...

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

Shkup, 12 prill 2024 Izet Mexhitin dhe derivatet tjera të VMRO-DPMNE-së i ka kap sikleti i h...

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Shkup, 12 prill 2024 Me pushtetin 20 vjeçar të BDI-së, është shkatërruar besueshmëria tek gj...

BDI: Përshëndesim përkushtimin e SHBA-së për të ardhmen evropiane të Maqedonisë së Veriut

BDI: Përshëndesim përkushtimin e SHBA-së për të ardhmen evropiane të Maqedonisë së Veriut

Shkup, 12 prill 2024 (MIA)- Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Fronti Evropian e përshëndesin përk...

Prokurorët belgë hetojnë përfshirjen e mundshme ruse në fushatën për zgjedhjet evropiane

Prokurorët belgë hetojnë përfshirjen e mundshme ruse në fushatën për zgjedhjet evropiane

Bruksel, 12 prill 2024 (MIA) - Prokurorët belgë hetojnë involvim të mundshëm rus në zgjedhjet e ardh...

KSHZ-ja e përcaktoi renditjen e listave të kandidatëve për zgjedhje

KSHZ-ja e përcaktoi renditjen e listave të kandidatëve për zgjedhje

Shkup, 12 prill 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) pasditen e sotme, në kuadër të sean...

Libia është prodhuesi më i madh i naftës në Afrikë

Libia është prodhuesi më i madh i naftës në Afrikë

Tripoli, 12 prill 2024 (MIA) - Libia edhe krahas situatës së tensionuar politike, është prodhuesi më...

Toshkovski realizo takim me shefen e Misionit të OSBE-ODIHR për vëzhgimin e zgjedhjeve Xhillian Stirk

Toshkovski realizo takim me shefen e Misionit të OSBE-ODIHR për vëzhgimin e zgjedhjeve Xhillian Stirk

Shkup, 12 prill 20024 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, sot ka mbajtur takim...

BE-ja me sanksione për krahët ushtarakë të Hamasit dhe të Xhihadit Islamik

BE-ja me sanksione për krahët ushtarakë të Hamasit dhe të Xhihadit Islamik

Bruksel, 13 prill 2024 (MIA) - Vendet e Bashkimit Evropian sot kanë vendosur sanksione për ushtrinë...

KSHZ-ja përcaktoi, por edhe refuzoi disa lista për zgjedhjen e deputetëve në Kuvend

KSHZ-ja përcaktoi, por edhe refuzoi disa lista për zgjedhjen e deputetëve në Kuvend

Shkup, 12 prill 2024 (MIA) - Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) sot pasdite, në kuadër të seanc...

Norvegjia e gatshme ta njoh shtetin palestinez

Norvegjia e gatshme ta njoh shtetin palestinez

Osllo, 12 prill 2024 (MIA) - Norvegjia është e gatshme ta njoh shtetin palestinez në bashkëpuni...

Poketino: Me kalimin e kohës mund të arrijmë ekuilibrin e duhur

Poketino: Me kalimin e kohës mund të arrijmë ekuilibrin e duhur

Londër, 12 prill 2024 (MIA)  - Menaxheri i Çellsit, Maurisio Poketino para ndeshjes në Londër k...

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

Shkup, 12 prill 2024 (MIA) – Si rrjedhojë e informacioneve për përkeqës...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR