• e mërkurë, 19 qershor 2024
Udhëheqësi i sulmit në Kapitoll Hill në vitin 2021 dënohet me më shumë se shtatë vjet burg

Udhëheqësi i sulmit në Kapitoll Hill në vitin 2021 dënohet me më shumë se shtatë vjet burg

Uashington, 3 prill 2024 (MIA) - Tajlor Xhemjs Xhonatakis nga shteti amerikan i Uashingtonit i...

Ambasadorët e Kuintit në takim me krerët e lartë të Kosovës lidhur me anëtarësimin e Kosovës në KE

Ambasadorët e Kuintit në takim me krerët e lartë të Kosovës lidhur me anëtarësimin e Kosovës në KE

Prishtinë, 3 prill 2024 (MIA) - Ambasadorët e pesë shteteve më të fuqishme të akredituara në Ko...

Për Kovaçevskin presidenti Pendarovski ka kapacitet për të fituar, Mickoski konsideron se Siljanovska do ta kompensojë atë që është lëshuar në pesë vitet e fundit

Për Kovaçevskin presidenti Pendarovski ka kapacitet për të fituar, Mickoski konsideron se Siljanovska do ta kompensojë atë që është lëshuar në pesë vi...

Shkup 3 prill 2024 (MIA) - Lideri i LSDM-së Dimitar Kovaçevski sonte në duelin me kryetarin e VMRO-D...

OBSH: Shumë pacientë nga spitali i shkatërruar Al Shifa në Gazë do të vdesin nëse nuk evakuohen

OBSH: Shumë pacientë nga spitali i shkatërruar Al Shifa në Gazë do të vdesin nëse nuk evakuohen

Gjenevë, 3 prill 2024 (MIA) - Shumë pacientë nga spitali i shkatërruar Al Shifa në qytetin e Gazës d...

Osmani: Përkushtimi për eurointegrimet do ta rrisë rezistencën ndaj ndikimeve të mundshme ruse

Osmani: Përkushtimi për eurointegrimet do ta rrisë rezistencën ndaj ndikimeve të mundshme ruse

Bruksel, 3 prill 2024 (MIA) - Kërcënimi nga Rusia është serioze dhe këtë nuk e themi vetëm në n...

SHBA: Sulmi izraelit ndaj VCK-së nuk do të ndikojë në negociatat rreth armëpushimit në Gazë

SHBA: Sulmi izraelit ndaj VCK-së nuk do të ndikojë në negociatat rreth armëpushimit në Gazë

Uashington, 3 prill 2024 (MIA) - SHBA nuk pret që sulmi izraelit ku u vranë shtatë punëtorë të...

Rubiales arrestohet në Madrid

Rubiales arrestohet në Madrid

Madrid, 3 prill 2024 (MIA) -  Ish-presidenti i Federatës spanjolle të futbollit (RFEF), Luis Ru...

Panel: Verifikimi i fakteve është standardi bazë në gazetari, pa të nuk ka informim real dhe të saktë për publikun

Panel: Verifikimi i fakteve është standardi bazë në gazetari, pa të nuk ka informim real dhe të saktë për publikun

Shkup, 3 prill 2024 (MIA) - Është shumë e rëndësishme që mediat të verifikojnë faktet, sepse është n...

Kurti në vizitë të paparalajmëruar në komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës

Kurti në vizitë të paparalajmëruar në komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës

Prishtinë, 3 prill 2024 (MIA) - Kryeministri i Kosovës Albin Kurti i shoqëruar nga ministri i Punëve...

Anketë: Trampi para Bajdenit në gjashtë nga shtatë shtete në zgjedhjet e ardhshme presidenciale

Anketë: Trampi para Bajdenit në gjashtë nga shtatë shtete në zgjedhjet e ardhshme presidenciale

Uashington, 3 prill 2024 (MIA) - Ish presidenti amerikan Doland Tramp ka avantazh në anketat në lidh...

Komiteti i Përbashkët Parlamentar në takim me eurodeputeten Tineke Shtrik

Komiteti i Përbashkët Parlamentar në takim me eurodeputeten Tineke Shtrik

Shkup, 3 prill 2024 (MIA) - Anëtarët e Komitetit të Përbashkët Parlamentar - Republika e Maqedonisë...

Regjim i posaçëm i komunikacionit sot dhe nesër në bulevardin

Regjim i posaçëm i komunikacionit sot dhe nesër në bulevardin "Ilinden" në Shkup

Shkup, 2 prill 2024 (MIA) - Sektori i Punëve të Brendshme Shkup informon se për shkak të përgatitjev...

Gjykata Themelore Tetovë konfirmoi se ka vendim për emërimin e Ziadin Selës për kryetar të Aleancës për Shqiptarët

Gjykata Themelore Tetovë konfirmoi se ka vendim për emërimin e Ziadin Selës për kryetar të Aleancës për Shqiptarët

Tetovë, 3 prill 2024 (MIA) - Gjykata Themelore në Tetovë zyrtarisht ka informuar se është pranuar kë...

SHBA-ja u ka treguar rusëve se pikërisht

SHBA-ja u ka treguar rusëve se pikërisht "Krokus siti holl" është cak i mundshëm i një sulmi terrorist

 Uashington, 3 prill 2024 (MIA)  - Në fillim të marsit SHBA-ja i ka  paralajmëruar ag...

Kushtetuesja nuk ka iniciuar procedurë për ndryshimet e LMP-së lidhur me orarin e punës nga Marrëveshja me “Behtel dhe Enka”

Kushtetuesja nuk ka iniciuar procedurë për ndryshimet e LMP-së lidhur me orarin e punës nga Marrëveshja me “Behtel dhe Enka”

Shkup, 3 prill 2024 (MIA) - Gjykata Kushtetuese vendosi të mos iniciojë procedurë për vlerësimin e k...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR