• e hënë, 26 shkurt 2024
Vihet nën kontroll zjarri në rrethinën e Negotinës

Vihet nën kontroll zjarri në rrethinën e Negotinës

Negotinë, 3 nëntor 2023 (MIA) - Është vënë nën kontroll zjarri në rrethinën e Negotinës, konfirmoi s...

Inflacioni për muajin tetor për ushqimin do të jetë nën 2 për qind, thotë Bekteshi

Inflacioni për muajin tetor për ushqimin do të jetë nën 2 për qind, thotë Bekteshi

Shkup, 3 nëntor 2023 (MIA) - Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi deklaroi se inflacioni në pjesë...

Sulmohet një konvoj autoambulancash përpara spitalit Al Shifa në Rripin e Gazës

Sulmohet një konvoj autoambulancash përpara spitalit Al Shifa në Rripin e Gazës

Gazë, 3 nëntor 2023 (MIA) - Hyrja kryesore e spitalit Al Shifa në Rripin e Gazës dhe një konvoj...

Lloga do të kërkojë shpjegim në seancën qeveritare  të martën për ligjin për amnisti

Lloga do të kërkojë shpjegim në seancën qeveritare të martën për ligjin për amnisti

Shkup, 3 nëntor 2023 (MIA)  -  Ministri i Drejtësisë Krenar Lloga sonte deklaroi se ka qen...

Përhapet zjarri në afërsi të Dubrovës në Negotinë, e shuajnë zjarrfikësit nga Negotina dhe Kavadari

Përhapet zjarri në afërsi të Dubrovës në Negotinë, e shuajnë zjarrfikësit nga Negotina dhe Kavadari

 Negotinë, 3 nëntor 2023 (MIA) - Është përhapur zjarri në Dubrovë, Negotinë,&n...

Bekteshi: Nuk kemi interes të privatizojmë MEPSO-n, as pjesë të MEPSO-s

Bekteshi: Nuk kemi interes të privatizojmë MEPSO-n, as pjesë të MEPSO-s

Shkup, 3 nëntor 2023 (MIA) - Kurrfarë biseda nuk janë mbajtur për shitjen e MEPSO-s në kompaninë gre...

Kolona: Është i pakuptueshëm sulmi izraelit në Institutin Francez të Kulturës në Gazë

Kolona: Është i pakuptueshëm sulmi izraelit në Institutin Francez të Kulturës në Gazë

Paris, 3 nëntor 2023 (MIA) - Franca reagoi ndaj sulmit izraelit ndaj Institutit Francez të Kult...

SHBA-ja shpalli një funksionar të Kosovës si person të padëshirueshëm

SHBA-ja shpalli një funksionar të Kosovës si person të padëshirueshëm

Prishtinë, 3 nëntor 2023 (MIA) - SHBA-ja sot njoftoi se e kanë shpallur ish-fuksionarin kosovar, Nex...

Përfundoi dëgjimi i dëshmitarëve dhe ekspertëve për skandalin me Klinikën e Onkologjisë

Përfundoi dëgjimi i dëshmitarëve dhe ekspertëve për skandalin me Klinikën e Onkologjisë

Shkup, 3 nëntor 2023 (MIA) - Me dëgjimin e ish drejtorit mjekësor të Klinikës Onkologjike të ISHP-së...

Në stuhinë Kirian në Evropë humbën jetën të paktën 16 persona

Në stuhinë Kirian në Evropë humbën jetën të paktën 16 persona

 Firence, 3 nëntor 2023 (MIA)  -  Numri i viktimave nga stuhia Kiaran në Evropë sot u...

Izraeli: Goditëm pozicionet e Hezbollahut në Liban

Izraeli: Goditëm pozicionet e Hezbollahut në Liban

Jerusalem, 3 nëntor 2023 (MIA) - Armata izraelite njoftoi se ka sulmuar dy pozicione lëshimi antitan...

Stuhi në Dibër, rrëshqitje dheu në rrugë, rekomandohet ngasje të kujdesshme

Stuhi në Dibër, rrëshqitje dheu në rrugë, rekomandohet ngasje të kujdesshme

Dibër, 3 nëntor 2023 (MIA) -  Vonë pasdite rajonin më i gjerë  i Dibrës është përfshirë ng...

Zjarr nën afër Negotinës

Zjarr nën afër Negotinës

Negotinë, 3 nëntor 2023 (MIA) - Zjarr shpërtheu sonte afër Negotinës, këtë për MIA-n e konfirmu...

Reagim i MPJ-së në lidhje me prokurimin e automjetit për Këshillin ministror të OSBE-së

Reagim i MPJ-së në lidhje me prokurimin e automjetit për Këshillin ministror të OSBE-së

Shkup, 3 nëntor 2023  Lidhur me prokurimin e automjeteve për nevojat e delegacioneve të...

Blinkeni: SHBA-ja do të dërgojë armë dhe pajisje shtesë në Ukrainë

Blinkeni: SHBA-ja do të dërgojë armë dhe pajisje shtesë në Ukrainë

 Uashington, 3 nëntor 2023 (MIA)  -  SHBA-ja do t'i dorëzojë Ukrainës armë dhe pajisj...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR