• e hënë, 26 shkurt 2024
Ushtria izraelite pretendon se ka

Ushtria izraelite pretendon se ka "eliminuar" 130 militantë, është rrethuar qyteti i Gazës

Tel Aviv, 2 tetor 2023 (MIA) - Armata izraelite njoftoi se sot "eliminoi" më shumë se 130 milit...

Eskalim i luftimeve mes Hezbollahut dhe Izraelit

Eskalim i luftimeve mes Hezbollahut dhe Izraelit

Bejrut, 2 nëntor 2023 (MIA) - Hezbollahu kumtoi se ka kryer disa sulme ndaj pozitave të armatës...

Kostadinovska-Stojçevska: Vlerësimi dhe fuqia e kulturës janë zemra e çdo komuniteti

Kostadinovska-Stojçevska: Vlerësimi dhe fuqia e kulturës janë zemra e çdo komuniteti

Dibër, 2 tetor 2023 (MIA) - Ministrja e Kulturës, Bisera Konstandi...

Mbi 70 anije hynë në portet ukrainase edhe përkundër bllokadës ruse

Mbi 70 anije hynë në portet ukrainase edhe përkundër bllokadës ruse

Kiev, 2 nëntor 2023 (MIA) - Mbi 70 anije tregtare u nisën drejt porteve ukrainase në Detin e Zi...

OBSH-ja ka bërë thirrje për qasje të sigurt drejt spitaleve në Gazë

OBSH-ja ka bërë thirrje për qasje të sigurt drejt spitaleve në Gazë

Gjenevë, 2 tetor 2023 (MIA) - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) bëri thirrje për garanc...

Blinken do të diskutojë për

Blinken do të diskutojë për "hapat konkret" me Izraelin për të ndihmuar civilët

Uashington, 2 nëntor 2023 (MIA) - Sekretari amerikan i Shtetit, Antoni Blinken gjatë vizitës së...

Janë emëruar tre prokurorë të rinj për çështjet që kanë të bëjnë me sigurinë e gazetarëve

Janë emëruar tre prokurorë të rinj për çështjet që kanë të bëjnë me sigurinë e gazetarëve

Shkup, 2 nëntor 2023 (MIA) - Emërimi i tre prokurorëve të rinj në tri prokuroritë themelore publike...

Bytyqi: Ndërtimi krijon një sërë mundësish ekonomike në shtet

Bytyqi: Ndërtimi krijon një sërë mundësish ekonomike në shtet

2 nëntor 2023  Ndërtimi nuk është vetëm tulla, beton dhe ç...

Lokateli në Juventus deri në vitin 2028

Lokateli në Juventus deri në vitin 2028

 Torino, 2 nëntor 2023 (MIA)  -  Futbollisti i Juventusit dhe i kombëtares italiane,...

FFM dhuroi pajisje mjekësore për klubet e Ligës së dytë

FFM dhuroi pajisje mjekësore për klubet e Ligës së dytë

Shkup, 2 nëntor 2023 (MIA) - Defibrilatorë për të 16-të ekipet nga...

Hamasi pretendon se ka lëshuar 12 raketa nga Libani drejt qytetit verior të izraelit

Hamasi pretendon se ka lëshuar 12 raketa nga Libani drejt qytetit verior të izraelit

 Bejrut, 2 nëntor 2023 (MIA) - Krahu ushtarak i Hamasit ekstremist palestinez&...

PPRMV: Informacionet  e nxjerra për parahetimin për Onkologjinë janë të gabueshme dhe mund ta shqetësojnë opinionin

PPRMV: Informacionet e nxjerra për parahetimin për Onkologjinë janë të gabueshme dhe mund ta shqetësojnë opinionin

Shkup, 2 nëntor 2023 (MIA) - Informacionet e nxjerra sot në lidhje me p...

Rodrigo edhe tre vjet në Real

Rodrigo edhe tre vjet në Real

 Madrid, 2 nëntor 2023 (MIA) -  Sulmuesi brazilian i Real Madridit, Rodrigo, e ka vazhduar...

Netanjahu: Ne jemi në kulmin e luftës në Gazë, kemi sukses impresionues dhe po përparojmë

Netanjahu: Ne jemi në kulmin e luftës në Gazë, kemi sukses impresionues dhe po përparojmë

Jerusalem, 2 nëntor 2023 (MIA) - Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu sot deklaroi se bete...

Papa Françesku: Në asnjë luftë nuk ka fitues të vërtetë

Papa Françesku: Në asnjë luftë nuk ka fitues të vërtetë

 Romë, 2 nëntor 2023 (MIA) - Në asnjë luftë nuk ka fitues të vërtetë, tha sot...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR