• e martë, 18 qershor 2024
Tre të lënduar nga një përleshje fizike në afërsi të Poliklinikës Bit Pazar

Tre të lënduar nga një përleshje fizike në afërsi të Poliklinikës Bit Pazar

Shkup, 7 prill 2023 (MIA) - Tre persona, mes tyre edhe një i mitur, janë lënduar në një përleshje fi...

Rusia vazhdon të bombardojë katër rajone të Ukrainës të cilat ilegalisht i aneksoi

Rusia vazhdon të bombardojë katër rajone të Ukrainës të cilat ilegalisht i aneksoi

Kiev, 7 prill 2023 (MIA) – Forcat ruse sot vazhduan të përdorin raketa, raketahedhës dhe dronë për t...

Joveski: Për “Behtel dhe Enka” kërkohet dokumentacion,  në rastin “pasaportat”  dëshmi të caktuara tregojnë për keqpërdorime në procedura

Joveski: Për “Behtel dhe Enka” kërkohet dokumentacion, në rastin “pasaportat” dëshmi të caktuara tregojnë për keqpërdorime në procedura

Shkup, 7 prill 2023 (MIA) - Për rastin "Behtel dhe Enka" nga institucionet kompetente kërkohet dokum...

Protestë e “Demokratëve” kundër vendimit të Gjykatës Kushtetuese për pagat e funksionarëve

Protestë e “Demokratëve” kundër vendimit të Gjykatës Kushtetuese për pagat e funksionarëve

Shkup, 7 prill 2023 (MIA) - Një grup qytetarësh, anëtarë të partisë politike “Demokratët”, pasdite m...

Në Francë sekuestrohen 600.000  kuti cigare të kontrabanduara

Në Francë sekuestrohen 600.000 kuti cigare të kontrabanduara

Paris, 7 prill 2023 (MIA) – Dogana franceze ka sekuestruar   12 tonë duhan të kontrabanduar, gj...

Bllokohet komunikacioni në rrugën

Bllokohet komunikacioni në rrugën "Gjorçe Petrov" për dalje dhe hyrje në Shkup

Shkup, 7 prill 2023 (MIA) - LAMM ka bërë të ditur  se është blokuar  dhe rikahëzohet  ...

Policia në Irlandën e Veriut paralajmëron për sulme të mundshme në përvjetorin e marrëveshjes së paqes

Policia në Irlandën e Veriut paralajmëron për sulme të mundshme në përvjetorin e marrëveshjes së paqes

 Londër, 7 prill 2023 (MIA) – Policia në Irlandën e Veriut sot paralajmëroi se grupet e armatos...

Moskë: Dokumentet e publikuara tregojnë përfshirjen e SHBA-së në luftën në Ukrainë

Moskë: Dokumentet e publikuara tregojnë përfshirjen e SHBA-së në luftën në Ukrainë

Moskë, 7 prill 2023 (MIA) - Kremlini njoftoi se gjoja dokumentet e zbuluara tregojnë përfshirje...

Presidentja Osmani dekretoi 29 gjyqtarë me mandat fillestar

Presidentja Osmani dekretoi 29 gjyqtarë me mandat fillestar

Presidentët e Kinës dhe Francës u zotuan për kthimin e paqes në Ukrainë

Presidentët e Kinës dhe Francës u zotuan për kthimin e paqes në Ukrainë

Paris, 7 prill 2023 (MIA - 

Tunizia i shpëtoi 14.000 emigrantë për tre muaj

Tunizia i shpëtoi 14.000 emigrantë për tre muaj

Tuniz, 7 prill 2023 (MIA) - Garda nacionale tuniziane sot kumtoi se i k...

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/7 prill/2023 Shkup  - Të dhënat më të reja të Entit Shtetëror të...

Vjosa Osmani: Nuk ka autonomi për komunat serbe, nuk do të lejoja shkelje të Kushtetutës

Vjosa Osmani: Nuk ka autonomi për komunat serbe, nuk do të lejoja shkelje të Kushtetutës

Prishtinë, 7 prill 2023 (MIA)-

Në Ditën Botërore të Shëndetit, studentët e UT-së organizuan aktivitete për ndërgjegjësimin e popullatës në parandalimin e sëmundjeve

Në Ditën Botërore të Shëndetit, studentët e UT-së organizuan aktivitete për ndërgjegjësimin e popullatës në parandalimin e sëmundjeve

Tetovë, 7 prill 2023 (MIA) - Faku...

Bekteshi: Të martën do të rishikohen çmimet e ngrira të 11 llojeve të pemëve dhe perimeve

Bekteshi: Të martën do të rishikohen çmimet e ngrira të 11 llojeve të pemëve dhe perimeve

Shkup, 7 prill 2023 (MIA) - Qeveria në seancë të martën do t'i rishikojë çmimet e 11 llojeve të pemë...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR