• e hënë, 20 maj 2024
Hulumtim: Modeli ynë zgjedhor është një nga më proporcionalët në Evropë

Hulumtim: Modeli ynë zgjedhor është një nga më proporcionalët në Evropë

Makron dhe Fon der Lajen i bëjnë thirrje Kinës t'ia

Makron dhe Fon der Lajen i bëjnë thirrje Kinës t'ia "mbush mendjen Rusisë"

Pekin, 6 prill 2023 (MIA) – Presidenti i Francës, Emanuel Makron dhe kryetarja e Komisionit Evropian...

Bytyqi për emërimin e Grubit koordinator të Korridorit 8: Është detyrë e re që i jepet njërit nga zëvendëskryeministrat

Bytyqi për emërimin e Grubit koordinator të Korridorit 8: Është detyrë e re që i jepet njërit nga zëvendëskryeministrat

Shkup, 6 prill 2023 (MIA) - Jemi të pajtimit se projektet infrastrukturore realizohen mjaft dobët dh...

Bekteshi: Tregtarët e frutave dhe perimeve do të duhet t'i sigurojnë 70 për qind të nevojave për tregun vendor

Bekteshi: Tregtarët e frutave dhe perimeve do të duhet t'i sigurojnë 70 për qind të nevojave për tregun vendor

Shkup, 6 prill 2023 (MIA) - Tregtarët të cilët shesin fruta dhe perime të furnizojnë dhe shesin 70...

Gjermania kërkon rregulla më rigoroze në BE

Gjermania kërkon rregulla më rigoroze në BE

Berlin, 6 prill 2023 (MIA) - Qeveria gjermane dëshiron BE-ja t'i ashpërsojë rregullat për shlyerjen...

Harmonizohen shumica e dispozitave të Propozim marrëveshjes së përgjithshme kolektive, vazhdon dialogu për metodologjinë e pagave

Harmonizohen shumica e dispozitave të Propozim marrëveshjes së përgjithshme kolektive, vazhdon dialogu për metodologjinë e pagave

Shkup, 6 prill 2023 (MIA) - Propozim-metodologji e re që bazohet...

Këtë fundjavë mot i vranët me reshje të përkohshme të shiut

Këtë fundjavë mot i vranët me reshje të përkohshme të shiut

Shkup, 7 prill 2023 (MIA) - Gjatë fundjavës dhe në fillim të javës do të mbizotërojë mot me vranësir...

Stano: Boreli  javën e ardhshme do ta vizitojë Kinën

Stano: Boreli javën e ardhshme do ta vizitojë Kinën

Bruksel, 6 prill 2023 (MIA) - Komisari evropian për Punë të Jashtme dhe të Sigurisë, Zhosep Borel, j...

Mbi një milion njerëz në Kuebek mbetën pa energji elektrike për shkak të stuhisë së akullt

Mbi një milion njerëz në Kuebek mbetën pa energji elektrike për shkak të stuhisë së akullt

Kuebek, 6 prill 2023 (MIA) - Mbi një milion njerëz në Kuebek sot në mën...

Kurti e lavdëroi, opozita kritikoi punën dyvjeçare të qeverisë

Kurti e lavdëroi, opozita kritikoi punën dyvjeçare të qeverisë

Prishtinë, 6 prill 2023 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, sot në seancën e Kuvendit të Ko...

Shqipëria nënshkroi  marrëveshje me EBA për siguri kibernetike, për Ramën kjo është e një rëndësie strategjike

Shqipëria nënshkroi marrëveshje me EBA për siguri kibernetike, për Ramën kjo është e një rëndësie strategjike

Tiranë, 6 prill 2023 (MIA) - Sot në Tiranë u nënshkrua marrëveshja mes Shq...

Shmit: Hetim dhe përndjekje për personat që mohojnë gjenocidin në Srebrenicë

Shmit: Hetim dhe përndjekje për personat që mohojnë gjenocidin në Srebrenicë

Sarajevë, 6 prill 2023 (MIA) - 

Protesta të reja në Francë për shkak të ligjit të reformës së sistemit të pensioneve

Protesta të reja në Francë për shkak të ligjit të reformës së sistemit të pensioneve

Paris, 6 prill 2023 (MIA) - 

Grubi: Qeveria ka ndarë 3 milionë euro për ndërtimin e rrugës “Hasan Prishtina” në Vizbeg

Grubi: Qeveria ka ndarë 3 milionë euro për ndërtimin e rrugës “Hasan Prishtina” në Vizbeg

Shkup, 6 prill 2023 (MIA) -

MIA Flesh

MIA Flesh

18:00/ 6 prill/2023 Shkup - Ngrirja e çmimeve nuk do të ndikojë në shpenzim...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR