• понеделник, 24 јуни 2024
Во Тетово 53 литри дожд на метар квадратен

Во Тетово 53 литри дожд на метар квадратен

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) -  Најмногу дожд во изминатото деноноќие во државава наврна во Тетов...

По невремето денеска сончево со температура до 38 степени, попладне пороен дожд и грмежи

По невремето денеска сончево со температура до 38 степени, попладне пороен дожд и грмежи

Скопје, 24 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачн...

Од утре чести поројни дождови, со силен ветер и град

Од утре чести поројни дождови, со силен ветер и град

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - УХМР најавува дека во текот на следната недела, претежно во попладневни...

Утрово најсвежо во Лазарополе

Утрово најсвежо во Лазарополе

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Утрово е најсвежо во Лазарополе, 14 степени, а најтопло, 25 степени, е...

Сончево и многу топло, попладне локален пороен дожд и услови за невреме

Сончево и многу топло, попладне локален пороен дожд и услови за невреме

Скопје, 23 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачн...

Од утре попладне пороен дожд и грмежи

Од утре попладне пороен дожд и грмежи

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Синоптичарите за утре попладне и во текот на следната недела најавуваат...

Сончево и многу топло, до 40 степени

Сончево и многу топло, до 40 степени

Скопје, 22 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локалн...

Од понеделник благо опаѓање на температурите и краткотрајни поројни врнежи

Од понеделник благо опаѓање на температурите и краткотрајни поројни врнежи

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - И викендов земјава ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од...

Високите температури ги зголемија потребите за вода кај земјоделските култури

Високите температури ги зголемија потребите за вода кај земјоделските култури

Скопје, 21 јуни 2024 (МИА) - Топлотниот бран што ја зафати земјава негативно влијае врз земјоделство...

Сончево и многу топло, температури до 40 степени

Сончево и многу топло, температури до 40 степени

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде претежно сончево и...

До крајот на неделава жолто и портокалово ниво за опасност од високи температури

До крајот на неделава жолто и портокалово ниво за опасност од високи температури

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - Од утре до недела, како што соопштија од УХМР, земјава ќе биде под влиј...

Најтопло во четврток, петок и сабота со температури до 39 степени

Најтопло во четврток, петок и сабота со температури до 39 степени

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во...

Најниска температура утрово во Лазарополе, во Дојран измерени 18 степени

Најниска температура утрово во Лазарополе, во Дојран измерени 18 степени

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Најниска температура утрово е измерена во Лазарополе 7 степени Целзиусо...

Сончево и топло со локална облачност, температура до 35 степени

Сончево и топло со локална облачност, температура до 35 степени

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална обла...

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник повторно локален дожд и грмежи попладне

Викендов стабилно со пораст на дневната температура, од понеделник повторно локален дожд и грмежи попладне

Скопје, 15 јуни 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб...

Image

Остани поврзан