• вторник, 25 јуни 2024
Арсовска: Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзална сала и зошто пожарот не е навреме пријавен

Арсовска: Врз основа на кој проект е продолжена реконструкцијата на Универзална сала и зошто пожарот не е навреме пријавен

Скопје, 16 април 2024 (МИА) – Град Скопје како сопственик на објектот на Универзална сала не бил инф...

Митева: СДС да кажат дали изведувачот на Универзална е фирма блиска до нивниот врв

Митева: СДС да кажат дали изведувачот на Универзална е фирма блиска до нивниот врв

Скопје, 10 април 2024 Изгоре Универзална сала и како и за се до сега виновен е друг, можеби...

Демокрстскиот сојуз бара темелна истрага за причините за пожарот во Универзалната сала

Демокрстскиот сојуз бара темелна истрага за причините за пожарот во Универзалната сала

Скопје, 10 април 2024  Демокрстскиот сојуз бара темелна истрага за причините за пож...

Започна увидот по пожарот во Универзална сала

Започна увидот по пожарот во Универзална сала

Скопје, 10 април 2024 (МИА) -  Откако локацијата e обезбедена и се создадени неопходни услови,...

МВР: Приведени тројца градежни работници кои работеле во Универзалната сала во моментот на пожарот

МВР: Приведени тројца градежни работници кои работеле во Универзалната сала во моментот на пожарот

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - МВР денеска соопшти дека се приведени тројца градежни работници кои изв...

По пожарот во Универзална, две женски лица однесени на Токсикологија

По пожарот во Универзална, две женски лица однесени на Токсикологија

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - По

Пендаровски: Да се спроведе соодветна истрага за уништувањето на Универзална сала

Пендаровски: Да се спроведе соодветна истрага за уништувањето на Универзална сала

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател Стево Пендаровск...

Арсовски: Гореше старата конструкција од Универзална сала, внатре денеска немавме работници

Арсовски: Гореше старата конструкција од Универзална сала, внатре денеска немавме работници

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Пожарот во Универзалната сала се случил во стариот дел и гореле стари м...

Изјави за пожарот во Универзалната сала во Скопје (во живо)

Изјави за пожарот во Универзалната сала во Скопје (во живо)

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Изјави за пожарот во Универзална сала којшто избувна претпладнево. Пожа...

Ставен под контрола пожарот во Универзалната сала во Скопје (во живо)

Ставен под контрола пожарот во Универзалната сала во Скопје (во живо)

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Ставен е под контрола пожарот што избувна претпладнево во Универзалната...

Гори Универзалната сала во Скопје

Гори Универзалната сала во Скопје

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Пожар избувна претпладнево во Универзалната сала во Скопје. Од Центарот...

Почеток на градежните работи на Универзална сала

Почеток на градежните работи на Универзална сала

Скопје, 21 февруари 2024 (МИА) - Министерството за култура денеска пред Универзалната сала ќе го обј...

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзалната сала

Министерството за култура ја презема реконструкцијата на Универзалната сала

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) - На денешната владина седница е усвоена информацијата од Министерство...

Костадиновска-Стојчевска: Европска престолнина на културата е престижна титула, но носи и голем број обврски

Костадиновска-Стојчевска: Европска престолнина на културата е престижна титула, но носи и голем број обврски

Скопје, 28 септември 2023 (МИА) - Скопје за „Европска престолнина на културата во 2028 година“ e пре...

СДСМ: Советот на град Скопје  ја прифати иницијативата за преземање на Универзална сала од страна на Министерството за култура

СДСМ: Советот на град Скопје ја прифати иницијативата за преземање на Универзална сала од страна на Министерството за култура

Скопје, 20 јули 2023 Советот на Град Скопје ја прифати иницијативата на советничката група н...

Image

Остани поврзан