• сабота, 15 јуни 2024
Зеленски му се заблагодари на Моди што ќе испрати висока делегација на мировниот самит во Швајцарија

Зеленски му се заблагодари на Моди што ќе испрати висока делегација на мировниот самит во Швајцарија

Бари, 14 јуни 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски по денешната средба во Италија...

Зеленски разговараше со папата за последиците од војната во Украина

Зеленски разговараше со папата за последиците од војната во Украина

Бари, 14 јуни 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска разговараше со папата...

Таравари: Северна Македонија нема друга алтернатива освен влез во Европската Унија

Таравари: Северна Македонија нема друга алтернатива освен влез во Европската Унија

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Алијанса за Албанците (АА), Арбен Таравари, заедно со...

Пападопулу на средба со Гаши: Северна Македонија има искрен пријател во Грција

Пападопулу на средба со Гаши: Северна Македонија има искрен пријател во Грција

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Африм Гаши...

Министерот Буши се сретна со делегација на МВР на Косово

Министерот Буши се сретна со делегација на МВР на Косово

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Назим Буши...

Фон дер Лајен на 17 јуни ќе учествува на работната средба на европските лидери

Фон дер Лајен на 17 јуни ќе учествува на работната средба на европските лидери

Брисел, 14 јуни 2024 (МИА) - Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, ќе учеств...

Градоначалникот Стојкоски се сретна со претставници на Македонскиот олимписки комитет

Градоначалникот Стојкоски се сретна со претставници на Македонскиот олимписки комитет

Скопје, 14 јуни 2024 МАКЕДОНСКИОТ ОЛИМПИСКИ КОМИТЕТ ВО СОРАБОТКА СО ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЌЕ...

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со шефот на српската дипломатијата Ѓуриќ

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со шефот на српската дипломатијата Ѓуриќ

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Одличните билатерални односи меѓу двете земји, што се карактеризираат с...

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова...

Средба на претседателот на Собранието Гаши со албанскиот претседател Бегај

Средба на претседателот на Собранието Гаши со албанскиот претседател Бегај

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Африм Гаши...

 Џафери-Бегај: Северна Македонија и Албанија се повеќе од само соседски земји

 Џафери-Бегај: Северна Македонија и Албанија се повеќе од само соседски земји

Скопје, 13 јуни 2024   Претседателот на Владата на Република Северна Македонија...

Штипскиот Универзитет дел од Европска Универзитетска алијанса

Штипскиот Универзитет дел од Европска Универзитетска алијанса

Штип, 13 јуни 2024 (МИА) - Ректори и претставници на девет Универзитети од Европа, кои се членки на...

Средба на министерот Османи со заменик министерката за надворешни работи на Грција, Пападопуло

Средба на министерот Османи со заменик министерката за надворешни работи на Грција, Пападопуло

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - На маргини на Состанокот на министрите за...

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со Денис Беќировиќ, претседавач на Претседателството на БиХ

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со Денис Беќировиќ, претседавач на Претседателството на БиХ

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Претседателката Гордана Сиљановска Давкова, денеска во Вила Водно, во п...

Средба на млади од Куманово и Никшиќ во рамки на проектот „Урбаната култура ги поврзува младите од Западен Балкан“

Средба на млади од Куманово и Никшиќ во рамки на проектот „Урбаната култура ги поврзува младите од Западен Балкан“

Куманово, 13 јуни 2024 (МИА) - Млади од ИТ секторот од Куманово во рамки на проект за регионална моб...

Image

Остани поврзан