• четврток, 25 јули 2024
Гил: ЕК е подготвена да посредува за надминување на последиците од одлуката на Киев за санкции кон „Лукоил“ 

Гил: ЕК е подготвена да посредува за надминување на последиците од одлуката на Киев за санкции кон „Лукоил“ 

Брисел, 23 јули 2024 (МИА) – Европската комисија останува подготвена да им помогне на земјите погоде...

ЕУ воведе санкции кон четворица поединци и два ентитети поради тортура и сексуално и родово насилство 

ЕУ воведе санкции кон четворица поединци и два ентитети поради тортура и сексуално и родово насилство 

Брисел, 22 јули 2024 (МИА) - Советот на ЕУ денеска воведе дополнителни рестриктивни мерки кон четири...

Советот на ЕУ ги продолжи економските санкции кон Русија за уште шест месеци (ДПЛ) 

Советот на ЕУ ги продолжи економските санкции кон Русија за уште шест месеци (ДПЛ) 

Брисел, 22 јули 2024 (МИА) – Советот на ЕУ денеска ја продолжи важноста на Одлуката за рестриктивнит...

Општина Центар: Санкционирани 206 непрописно паркирани возила

Општина Центар: Санкционирани 206 непрописно паркирани возила

Скопје, 22 јули 2024 (МИА) – Санкционирани 206 непрописно паркирани возила, кои го попречувале норма...

Продолжени санкциите на ЕУ кон Иран поради поддршка на Русија и на милитанти на Блискиот Исток 

Продолжени санкциите на ЕУ кон Иран поради поддршка на Русија и на милитанти на Блискиот Исток 

Брисел, 15 јули 2024 (МИА) - Советот на ЕУ денеска донесе одлука за продолжување за уште една година...

Санкционирани 89 мотоциклисти на територија на СВР - Скопје

Санкционирани 89 мотоциклисти на територија на СВР - Скопје

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Санкционирани се 89 мотоциклисти на територија на Секторот за внатрешни...

Во Скопје изречени 126 мерки од областа на сообраќајот

Во Скопје изречени 126 мерки од областа на сообраќајот

Скопје, 10 јули 2024 (МИА) - На територија на Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се 126 мерк...

Во Скопје вчера казнети 127 возачи, 13 немале возачка дозвола

Во Скопје вчера казнети 127 возачи, 13 немале возачка дозвола

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) - Полицијата од СВР Скопје вчера при контрола на сообраќајот во Скопје сан...

За седум дена санкционирани 196 непрописно паркирани возила на територија на општина Центар 

За седум дена санкционирани 196 непрописно паркирани возила на територија на општина Центар 

Скопје, 8 јули 2024 (МИА) - ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Цен...

Санкционирани 125 возачи во Скопје, 11 санкции за возење без возачка дозвола

Санкционирани 125 возачи во Скопје, 11 санкции за возење без возачка дозвола

Скопје, 6 јули 2024 (МИА) - На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вк...

Санкционирани 146 возачи во Скопје, 15 за брзо возење

Санкционирани 146 возачи во Скопје, 15 за брзо возење

Скопје, 3 јули 2024 (МИА) - Петнаесет санкции за брзо возење се изречени во текот на вчерашниот ден...

ЕУ ги дополни листите на санкционирани за поддршка на агресијата врз Украина и за финансирање палестински терористи 

ЕУ ги дополни листите на санкционирани за поддршка на агресијата врз Украина и за финансирање палестински терористи 

Брисел, 29 јуни 2024 (МИА) – Советот на ЕУ донесе одлука да воведе санкции кон две физички и четири...

Валтонен: Веднаш ќе почнат активностите за 15. пакет санкции против Русија

Валтонен: Веднаш ќе почнат активностите за 15. пакет санкции против Русија

Луксембург, 25 јуни 2024 (МИА) - Веднаш ќе почнат активностите во врска со 15-тиот пакет санкции про...

Борел: Усогласувањето со надворешната политика на ЕУ го сметаме за посветеност на членството 

Борел: Усогласувањето со надворешната политика на ЕУ го сметаме за посветеност на членството 

Брисел, 24 јуни 2024 (МИА) - ЕУ е подготвена за посилна интеграција и засилена поддршка на партнерит...

ЕУ воведе санкции кон уште шестмина Руси поради кибер напади врз земјите членки и Украина 

ЕУ воведе санкции кон уште шестмина Руси поради кибер напади врз земјите членки и Украина 

Брисел, 24 јуни 2024 (МИА) - Советот на ЕУ денеска донесе одлука за воведување на рестриктивни мерки...

Image

Остани поврзан