• понеделник, 20 мај 2024
На одбележувањето на именденот на епископ Антаниски г. Партениј ќе присуствува и г. Никифор, од Вселенската патријаршија

На одбележувањето на именденот на епископ Антаниски г. Партениј ќе присуствува и г. Никифор, од Вселенската патријаршија

Дебар, 18 февруари 2024 (МИА) - Празнувајќи го споменот на  отецот меѓу светиите Партениј Лампс...

Владиката Партениј и монашките заедници од Бигорски, Рајчица и Пречиста на именденското празнување на вселенскиот патријарх

Владиката Партениј и монашките заедници од Бигорски, Рајчица и Пречиста на именденското празнување на вселенскиот патријарх

Дебар, 11 јуни 2023 (МИА) - Престолнината на Православието, главниот гр...

Image

Остани поврзан