• среда, 22 мај 2024
Владата ја одржа 22 седница

Владата ја одржа 22 седница

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа 22 седница, на...

Ерусалим: Илјадници демонстранти протестираат против Владата на Бенјамин Нетанјаху пред Кнесетот

Ерусалим: Илјадници демонстранти протестираат против Владата на Бенјамин Нетанјаху пред Кнесетот

Ерусалим, 20 мај 2024 (МИА) - Додека членовите на израелскиот парламент повторно се состануваат по п...

Петрова:  Владата во заминување не „зауздува“ со трошењето

Петрова: Владата во заминување не „зауздува“ со трошењето

Скопје, 20 мај 2024  Ниту сил...

Еко-свест испрати писмо со предлози до новата Влада за заштита на животната средина

Еко-свест испрати писмо со предлози до новата Влада за заштита на животната средина

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Центарот за истражување и информирање за жи...

Владата апелира до граѓаните да не одговараат на СМС пораки каде таа се јавува како испраќач

Владата апелира до граѓаните да не одговараат на СМС пораки каде таа се јавува како испраќач

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Владата апелира до граѓаните да внимаваат доколку добијат СМС или други...

Саборот ќе гласа за новата хрватска влада

Саборот ќе гласа за новата хрватска влада

Загреб, 17 мај 2024 (МИА) – Хрватскиот Сабор денеска ја избира новата влада на мандатарот Андреј Пле...

Косовската претседателка не е консултирана и не се согласува со писмото на Владата до СЕ во врска со ЗСО

Косовската претседателка не е консултирана и не се согласува со писмото на Владата до СЕ во врска со ЗСО

Приштина, 16 мај 2024 (МИА) – Кабинетот на косовската претседателка, Вјоса Османи соопшти дека писмо...

Прес-конференција на техничкиот премиер Талат Џафери (во живо)

Прес-конференција на техничкиот премиер Талат Џафери (во живо)

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) -  Прес-конференција на премиерот на техничката Влада Талат Џафери на...

Мицкоски: Успешно консолидиравме 61 пратеник

Мицкоски: Успешно консолидиравме 61 пратеник

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Покрај 58 пратеници на коалицијата, имаме к...

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите за нова влада

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите за нова влада

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Вреди денеска ќе ги продолжат...

Вилдерс објави дека е постигнат договор за коалициска влада во Холандија

Вилдерс објави дека е постигнат договор за коалициска влада во Холандија

Амстердам, 16 мај 2024 (МИА) - Холандскиот политичар Герт Вилдерс синоќа објави дека е постигнат дог...

Франција ќе прогласи вонредна состојба во Нова Каледонија, соопшти Елисејската палата

Франција ќе прогласи вонредна состојба во Нова Каледонија, соопшти Елисејската палата

Париз, 15 мај 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон ќе побара денеска на седница на Вл...

Нетанјаху ја отфрли Резолуцијата на ОН за поддршка на признавањето на палестинската држава

Нетанјаху ја отфрли Резолуцијата на ОН за поддршка на признавањето на палестинската држава

Тел Авив, 15 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека неговата Вл...

Гаши очекува нова влада до средината на јуни

Гаши очекува нова влада до средината на јуни

Скопје, 13 мај 2024 (МИА) - Африм Гаши, еден од лидерите на коалицијата „Влен“, очекува земјава да д...

Мисајловски: Економијата како столб на новата влада, борба против корупција, да направиме подобро утре се дел од темелните принципи за кои се разговара со Вреди

Мисајловски: Економијата како столб на новата влада, борба против корупција, да направиме подобро утре се дел од темелните принципи за кои се разговар...

Скопје, 13 мај 2024 Главна особина помеѓу коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и Вреди треба да бидат т...

Image

Остани поврзан