• вторник, 18 јуни 2024
Филипче од Атина: Преку Договорот од Преспа спорот го трансформиравме во соработка

Филипче од Атина: Преку Договорот од Преспа спорот го трансформиравме во соработка

Скопје, 17 јуни 2024   Д-р Венко Филипче, директор на Фондацијата „Едно општест...

Филипче: Потребна е промена на организациската поставеност за поголемо вклучување на членовите

Филипче: Потребна е промена на организациската поставеност за поголемо вклучување на членовите

15 јуни 2024  „Сметам дека ов...

Филипче: Секретар за односи со општинските организации - ново тело за подобра внатрепартиска комуникација

Филипче: Секретар за односи со општинските организации - ново тело за подобра внатрепартиска комуникација

Скопје, 13 јуни 2024   „Во мојата комуникација со членовите во текот на изборна...

Филипче поднесе кандидатура за претседател на СДСМ, најави дека ако биде избран ќе работи посветено и на позитивни промени во партијата

Филипче поднесе кандидатура за претседател на СДСМ, најави дека ако биде избран ќе работи посветено и на позитивни промени во партијата

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот министер за здравство и актуеле...

Филипче: На 8 мај гласајте за напредок, стабилност и за европска иднина на државата

Филипче: На 8 мај гласајте за напредок, стабилност и за европска иднина на државата

Скопје, 6 мај 2024 Доктор Венко Филипче, носител на листата на кандидати за пратеници на СДС...

Бочварски: Работите на првата делница од патот Градско-Прилеп завршени над 90 проценти

Бочварски: Работите на првата делница од патот Градско-Прилеп завршени над 90 проценти

Скопје, 4 мај 2024 (МИА) - Носителот на кандидатската листа на коалицијата предводена од СДСМ во Чет...

Реакција на ЗНАМ - За наша Македонија на ставовите на Венко Филипче

Реакција на ЗНАМ - За наша Македонија на ставовите на Венко Филипче

Скопје, 3 мај 2024 Квази социјалдемократот Венко Филипче е еден од најодговорните за актуелн...

Филипче од Дојран: Почитта кон работниците ја преточивме во подобри права и повисоки плати

Филипче од Дојран: Почитта кон работниците ја преточивме во подобри права и повисоки плати

1 мај 2024  Меѓународниот ден...

Филипче: СДСМ нема да трпи уцени, ќе пропаднат обидите да се подели партијата

Филипче: СДСМ нема да трпи уцени, ќе пропаднат обидите да се подели партијата

Скопје, 30 април 2024 Носителот на изборната листа четири на СДСМ и Коалицијата, Венко Филип...

Филипче од Прилеп: Отворам канцеларии за комуникација со граѓаните во Прилеп, Кавадарци и Струмица

Филипче од Прилеп: Отворам канцеларии за комуникација со граѓаните во Прилеп, Кавадарци и Струмица

Скопје, 27 април 2024 Носителот на СДСМ и коалицијата во изборната единица четири, Д-р Венко...

Филипче: Нови субвенции за тутунопроизводителите по 6.000 денари за секој хектар тутун и 12.000 денари за зелена нафта

Филипче: Нови субвенции за тутунопроизводителите по 6.000 денари за секој хектар тутун и 12.000 денари за зелена нафта

Скопје, 22 април 2024 СДСМ и во својот нов мандат ќе продолжи да се грижи за тутунопроизводи...

Николоски со обвинувања за Филипче, тој најави тужба за клевета

Николоски со обвинувања за Филипче, тој најави тужба за клевета

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Носителот на кандидатската листа за пратеници од коалицијата предводен...

Средби на Филипче со граѓански здруженија во рамки на предизборните активности

Средби на Филипче со граѓански здруженија во рамки на предизборните активности

Скопје, 20 април 2024 За време на мојот мандат како министер за здравство најдобрите искуст...

Филипче: Можев да работам секаде по светот, решив да останам дома

Филипче: Можев да работам секаде по светот, решив да останам дома

Скопје, 20 април 2024 Неврохирургот д-р Венко Филипче, носител на ИЕ 4 на СДСМ и Коалицијата...

Филипче: 30.000 денари просечна и 20.000 минимална пензија во следниот мандат

Филипче: 30.000 денари просечна и 20.000 минимална пензија во следниот мандат

Скопје, 19 април 2024  „Секогаш е пријатен муабетот со пензионерите, затоа што тие се м...

Image

Остани поврзан