• вторник, 28 мај 2024
До четврток нестабилно со услови за невреме, викендот натпросечни температури

До четврток нестабилно со услови за невреме, викендот натпросечни температури

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - УХМР информира дека до четврток, претежно во попладневните часови, ќе им...

Честа појава на пороен дожд и грмежи до четврток, стабилизирање на времето од петок

Честа појава на пороен дожд и грмежи до четврток, стабилизирање на времето од петок

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Честа појава на пороен дожд и грмежи ќе има...

За продолжениот викенд пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме

За продолжениот викенд пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме

Скопје,  23 мај 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде сончево и топло...

Сончево со умерена облачност, температурата до 28 степени

Сончево со умерена облачност, температурата до 28 степени

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со...

Утре сончево со умерена облачност, попладне со дожд и грмежи

Утре сончево со умерена облачност, попладне со дожд и грмежи

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попла...

Најмногу дожд во Берово

Најмногу дожд во Берово

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Изминатото деноноќие најмногу дожд наврнал во Берово, 14 литри на метар...

Променливо облачно со повремен дожд, попладне услови за краткотрајно невреме

Променливо облачно со повремен дожд, попладне услови за краткотрајно невреме

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи о...

Преодно стабилизирање на времето се очекува во петок

Преодно стабилизирање на времето се очекува во петок

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - До среда ќе се задржи нестабилно време, претежно во попладневните часови...

Краткотрајно невреме следните денови, со пороен дожд, град и грмежи

Краткотрајно невреме следните денови, со пороен дожд, град и грмежи

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Во следните денови времето ќе биде значител...

Сончево и топло, до 25 степени

Сончево и топло, до 25 степени

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облач...

Најмногу дожд наврнал во Крива Паланка,  најстудено утрово во Крушево

Најмногу дожд наврнал во Крива Паланка, најстудено утрово во Крушево

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Крива Паланка, осум литри...

Викендов променливо и нестабилно време, со локален пороен дожд и појава на невреме

Викендов променливо и нестабилно време, со локален пороен дожд и појава на невреме

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Времето утре ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, осо...

Променливо облачно со повремен дожд и ретки грмежи

Променливо облачно со повремен дожд и ретки грмежи

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде променливо облачно...

До четврток облачно и дождливо, в петок пораст на температурата

До четврток облачно и дождливо, в петок пораст на температурата

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - До четврток ќе биде променливо облачно со п...

УХМР најавува локална нестабилност со дожд во попладневните часови

УХМР најавува локална нестабилност со дожд во попладневните часови

Скопје, 14 мај 2024 (МИА) - Времето денеска ќе биде претежно облачно и...

Image

Остани поврзан