• среда, 19 јуни 2024
Шефовите на одбраната на САД и Кина ќе одржат директни разговори во Сингапур

Шефовите на одбраната на САД и Кина ќе одржат директни разговори во Сингапур

Вашингтон, 29 мај 2024 (МИА) - Шефовите на одбраната на САД и Кина треба да одржат директни разговор...

Премиерот на Сингапур се повлекува на 15 мај кога власта ќе му ја предаде на својот заменик

Премиерот на Сингапур се повлекува на 15 мај кога власта ќе му ја предаде на својот заменик

Сингапур, 15 април 2024 (МИА) - Сингапурскиот премиер Ли Хсиен Лунг денеска соопшти дека на 15 мај с...

Во операција за перење пари во Сингапур запленети злато и други луксузни предмети вредни 1,75 милијарди долари

Во операција за перење пари во Сингапур запленети злато и други луксузни предмети вредни 1,75 милијарди долари

Сингапур, 22 септември 2023 (МИА) - Сингапурската полиција соопшти дека пронашла повеќе луксузни час...

Верстапен: Можеш да победиш од последното место во Белгија, но не и во Сингапур

Верстапен: Можеш да победиш од последното место во Белгија, но не и во Сингапур

Сингапур, 16 септември 2023 (МИА) – Возачот на Ред Бул, Макс Верстапен рече дека може да ја „заборав...

Ред Бул не се квалификуваше во третиот квалификациски сегмент за прв пат по руското Гран при во 2018 година

Ред Бул не се квалификуваше во третиот квалификациски сегмент за прв пат по руското Гран при во 2018 година

Сингапур, 16 септември 2023 (МИА) - Ред Бул одржа историски квалификации за Големата награда на Синг...

Сајнц ја освои пол-позицијата за Големата награда на Сингапур

Сајнц ја освои пол-позицијата за Големата награда на Сингапур

Сингапур, 16 септември 2023 (МИА) - Возачот на Ферари, Карлос Сајнц, ќе стартува од пол-позицијата н...

Претседателски избори во Сингапур, први по повеќе од 10 години

Претседателски избори во Сингапур, први по повеќе од 10 години

Сингапур, 1 септември 2023 (МИА) - Во Сингапур денеска се одржуваат претседателски избори, први по п...

Во Сингапур за три недели извршена втора смртна казна

Во Сингапур за три недели извршена втора смртна казна

Сингапур, 17 мај 2023 (МИА) – Во Сингапур денеска е погубено уште едно лице поради тргување со канаб...

Перез победи на трката за Големата награда на Сингапур

Перез победи на трката за Големата награда на Сингапур

Сингапур, 2 октомври 2022 (МИА) - Пилотот на Ред Бул, Серхио Перез победи на трката од Формула 1 шампио...

Дождот го одложи за еден час почетокот на Ф1 трката за ГН на Сингапур

Дождот го одложи за еден час почетокот на Ф1 трката за ГН на Сингапур

Сингапур, 2 октомври 2022 (МИА) – Трката од Формула 1 шампионатот за Големата нагр...

Сингапур ќе го укине законот со кој се забрануваат хомосексуални односи

Сингапур ќе го укине законот со кој се забрануваат хомосексуални односи

Сингапур, 21 август 2022 (МИА) - Премиерот на Сингапур, Ли Хсиен Лунг денеска изјави дека неговата влад...

Парламентот на Сингапур изгласа Закон за спречување на странско мешање

Парламентот на Сингапур изгласа Закон за спречување на странско мешање

Сингапур, 5 октомври 2021 (МИА) - Парламентот на Сингапур усвои Закон за спречување на странско мешање...

Сингапур со најголем број вакцинирани луѓе против Ковид-19 во светот

Сингапур со најголем број вакцинирани луѓе против Ковид-19 во светот

Сингапур, 29 август 2021 (МИА) - Во Сингапур 80 проценти од 5,7 милиони жители се вакцинирани со две до...

Харис во посета на Виетнам и на Сингапур

Харис во посета на Виетнам и на Сингапур

Вашингтон, 27 јули 2021 (МИА) - Потпретседателката на САД, Камала Харис следниот месец најверојатно ќе...

Сингапур: Повеќето новозаразени се вакцинирани, со полесни симптоми

Сингапур: Повеќето новозаразени се вакцинирани, со полесни симптоми

Image

Остани поврзан