• среда, 22 мај 2024
СВР Битола апелира за безбедно одбележување на полуматурските и матурските прослави

СВР Битола апелира за безбедно одбележување на полуматурските и матурските прослави

Битола, 21 мај 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Битола апелира до сите учесници во сообраќа...

Изречени 34 санкции за возење под дејство на алкохол на подрачје на СВР Битола

Изречени 34 санкции за возење под дејство на алкохол на подрачје на СВР Битола

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Полицијата вчера на територија на СВР Битола изрекла вкупно 34 мерки за в...

Санкционирани 160 возачи на подрачјето на СВР Битола, 56 за брзо возење

Санкционирани 160 возачи на подрачјето на СВР Битола, 56 за брзо возење

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - На територија на СВР Битола викендот (19/20/21.04.2024) изречени се вк...

Бојмацалиев во посета на СВР Битола, ОВР Прилеп и ОВР Крушево

Бојмацалиев во посета на СВР Битола, ОВР Прилеп и ОВР Крушево

Скопје, 15 март 2024 (МИА) - Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев д...

Санкционирани 72 возачи за брзо возење на територија на СВР Битола

Санкционирани 72 возачи за брзо возење на територија на СВР Битола

Скопје, 7 март 2024 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Битола, денеска во период од 14 до 20 часот...

Казни за 19 возачи кои управувале возило под дејство на алкохол на територијата на СВР Битола

Казни за 19 возачи кои управувале возило под дејство на алкохол на територијата на СВР Битола

Скопје, 3 март 2024 (МИА) - Во текот на изминатата вечер во периодот од 22.00 до 04.00 часот на тери...

На територија на СВР Битола санкционирани 18 возачи под дејство на алхокол

На територија на СВР Битола санкционирани 18 возачи под дејство на алхокол

Скопје, 25 февруари 2024 (МИА) - Осумнаесет возачи кои возеле под дејство на алкохол се санкциониран...

Санкционирани 20 возачи под дејство на алкохол на територијата на СВР Битола

Санкционирани 20 возачи под дејство на алкохол на територијата на СВР Битола

Скопје, 4 февруари 2024 (МИА) - Во текот на изминатата вечер (03/04.02.2024) во периодот од 22:00 до...

СВР Битола со апел до возачите „Алкохол и волан, најлоша комбинација“

СВР Битола со апел до возачите „Алкохол и волан, најлоша комбинација“

Битола, 31 декември 2023 (МИА) - СВР Битола синоќа и во изминатите две...

Двајца прилепчани лишени од слобода поради кражба

Двајца прилепчани лишени од слобода поради кражба

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Полициски службеници од СВР Битола - ОВР Прилеп, Надворешна канцелар...

Поднесена кривична пријава против раководителите на СВР Битола

Поднесена кривична пријава против раководителите на СВР Битола

Скопје, 14 ноември 2023 (МИА) - Синдикатот на полиција во Македонија денеска поднесе кривична пријав...

СВР Битола со потсетување до возачите пред почнување на обврската за задолжителна зимска опрема

СВР Битола со потсетување до возачите пред почнување на обврската за задолжителна зимска опрема

Битола, 12 ноември 2023 (МИА) - СВР Битола ги потсетува возачите на моторни возила дека од 15 ноемвр...

На територија на СВР Битола викендот изречени 178 казни за сообраќајни прекршоци 

На територија на СВР Битола викендот изречени 178 казни за сообраќајни прекршоци 

Скопје, 16 октомври 2023 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот (14/15.10....

Реализирани превентивни и едукативни активности во рамки на СВР Битола и на Велес

Реализирани превентивни и едукативни активности во рамки на СВР Битола и на Велес

Скопје, 6 октомври 2023 (МИА) - Во текот на вчерашниот ден од страна на полициските службеници од ОВ...

Казнети 86 возачи на територија на СВР Битола

Казнети 86 возачи на територија на СВР Битола

Скопје, 28 септември 2023 (МИА) - На територија на СВР Битола вчера се...

Image

Остани поврзан