• четврток, 30 мај 2024
Приведен 27-годишник од неготинско село, им се заканувал на родителите и предизвикал пожар

Приведен 27-годишник од неготинско село, им се заканувал на родителите и предизвикал пожар

Неготино, 28 мај 2024 (МИА) - Дваесет и седумгодишник од неготинско село, кој им се заканувал на род...

Лишен од слобода кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот 

Лишен од слобода кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалникот 

Кавадарци, 20 мај 2024 (МИА) - Лишен од слобода е кавадарчанец кој му се заканувал на градоначалнико...

Приведен дилер во Битола за издржување затворска казна

Приведен дилер во Битола за издржување затворска казна

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) -  Полициски службеници од СВР Битола, ноќеска во 00:20 часот, на ул....

Американски државјанин е приведен во Русија поради употреба на непристојни зборови, објави „Комерсант“

Американски државјанин е приведен во Русија поради употреба на непристојни зборови, објави „Комерсант“

Москва, 14 мај 2024 (МИА) - Американски државјанин е во 10-дневен притвор што го одреди рускиот суд...

Приведен крадец во Скопје, одреден му е притвор

Приведен крадец во Скопје, одреден му е притвор

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар при СВР Скопје поднесе...

Во Русија приведен американски војник, кој бил во приватна посета на земјата

Во Русија приведен американски војник, кој бил во приватна посета на земјата

Вашингтон, 7 мај 2024 (МИА) - Русија ги информираше САД за приведување на американски војник во Влад...

Приведен крадец во Кочани

Приведен крадец во Кочани

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Кочани при СВР Штип, по преземени оператив...

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

Приведен дилер во Охрид, пронајдена дрога

Скопје, 20 април 2024 (МИА) - Денеска во 00.55 часот во Охрид, полициски службеници од Одделението з...

Дилер на дрога приведен во Охрид

Дилер на дрога приведен во Охрид

Охрид, 13 април 2024 (МИА) – Полициски службеници од Одделението за нед...

Приведен крадец во Охрид

Приведен крадец во Охрид

Скопје, 10 април 2024 (МИА) - Полициски службеници од СВР Охрид, вчера во 19:30 часот го привеле&nbs...

Приведен дрвокрадец во тетовско, следува пријава

Приведен дрвокрадец во тетовско, следува пријава

Тетово, 24 март 2024 (МИА) - СВР Тетово информира дека вчера околу 18 часот и 20 минути е приведен ж...

Претрес во Охридско, приведен дилер

Претрес во Охридско, приведен дилер

Скопје, 23 март 2024 (МИА) - Полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и...

Приведен крадец во Скопје за издржување затворска казна

Приведен крадец во Скопје за издржување затворска казна

Скопје, 23 март 2024 (МИА) - Полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје вчера во...

ОЈО Битола со наредба за истрага за осомничено лице кое продавало дрога на малолетници

ОЈО Битола со наредба за истрага за осомничено лице кое продавало дрога на малолетници

Скопје, 22 март 2024 (МИА) - Основното јавно обвинителство Битола донело наредба за спроведување ист...

Приведен маж од тетовско баран со потерница

Приведен маж од тетовско баран со потерница

Скопје, 18 март 2024 (МИА) -  Полициски службеници на СВР Тетово, вчера околу 14 часот и 30 мин...

Image

Остани поврзан