• понеделник, 24 јуни 2024
Мултиспортски комплекс „Рафа Надал“ ќе се отвори во Драч

Мултиспортски комплекс „Рафа Надал“ ќе се отвори во Драч

Тирана, 20 јуни 2024 (МИА) - На средбата на албанскиот премиер Еди Рама и шпанскиот тенисер Рафаел Н...

Надал го пропушта Вимблдон поради ОИ: Шпанецот не сака да ризикува со повреда пред Париз

Надал го пропушта Вимблдон поради ОИ: Шпанецот не сака да ризикува со повреда пред Париз

Париз, 13 јуни 2024 (МИА) - Легендарниот шпански тенисер Рафаел Надал (38) одлучи да не игра на прет...

Надал го пропушта Вимблдон

Надал го пропушта Вимблдон

Мадрид, 12 јуни 2024 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал нема да настапи на третиот грен слем...

Надал и Алкараз ќе настапат заедно на Олимпијадата во Париз

Надал и Алкараз ќе настапат заедно на Олимпијадата во Париз

Париз, 12 јуни 2024 (МИА) - Шпанските тенисери Рафаел Надал и Карлос Алкараз ќе играат заедно во дво...

Реал со поддршка за Надал по елиминацијата во првото коло на Ролан Гарос

Реал со поддршка за Надал по елиминацијата во првото коло на Ролан Гарос

Мадрид, 28 мај 2024 (МИА) - Реал Мадрид му дава поддршка на шпанскиот тенисер Рафаел Надал по негова...

Надал: Голема е веројатноста дека нема да се вратам на Ролан Гарос

Надал: Голема е веројатноста дека нема да се вратам на Ролан Гарос

Париз, 27 мај 2024 (МИА) - Рафаел Надал со години се обидува да се врати на старите патеки на слава,...

Ѓоковиќ: Надал не е истиот човек на Ролан Гарос

Ѓоковиќ: Надал не е истиот човек на Ролан Гарос

Париз, 24 мај 2024 (МИА) - Ждрепката за вториот Гренд слем од сезоната, Ролан Гарос ги соочи во прво...

За прв пат од 2004 година, ниту Ѓоковиќ ниту Надал нема да бидат во четвртфиналето во Рим

За прв пат од 2004 година, ниту Ѓоковиќ ниту Надал нема да бидат во четвртфиналето во Рим

Рим, 13 мај 2024 (МИА) - Шесткратниот шампион на тенискиот Мастерс во Рим, Новак Ѓоковиќ, во третото...

Надал: Не сум 100 отсто сигурен дека ова е мојот последен турнир во Рим

Надал: Не сум 100 отсто сигурен дека ова е мојот последен турнир во Рим

Рим, 12 мај 2024 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал одговори на прашањето дали неговиот настап н...

Надал: Постепено се враќам во посакуваната форма

Надал: Постепено се враќам во посакуваната форма

Мадрид, 9 мај 2024 (МИА) – Поранешниот најдобар светски тенисер Рафаел Надал полека влегува во ф...

Надал ги демантираше гласините за пензионирање по Ролан Гарос

Надал ги демантираше гласините за пензионирање по Ролан Гарос

Париз, 4 мај 2024 (МИА) - Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ги демантираше гласините дека неговиот наст...

Надал: Да видиме дали сум способен да одиграм два тешки натпревара за два дена

Надал: Да видиме дали сум способен да одиграм два тешки натпревара за два дена

Мадрид, 30 април 2024 (МИА) - Рафаел Надал се пласираше во осминафиналето на Мастерс тенискиот турни...

Мадрид: Надал преживеа по три часовна битка против Качин

Мадрид: Надал преживеа по три часовна битка против Качин

Мадрид, 29 април 2024 (МИА) - Шпанскиот тенисер Рафаел Надал обезбеди пласман во осминафиналето на М...

Надал загуби само еден гем при враќањето во Мадрид

Надал загуби само еден гем при враќањето во Мадрид

Мадрид, 25 април 2024 (МИА) - Носителот на 22 Гренд слем титули, Рафаел Надал, имаше силен почеток н...

Алкараз: Се уште не можам да го прашам Надал да играме заедно на ОИ

Алкараз: Се уште не можам да го прашам Надал да играме заедно на ОИ

Мадрид, 25 април 2024 (МИА) - Карлос Алкараз успешно се опоравува од повредата и се подготвува за ту...

Image

Остани поврзан