• среда, 19 јуни 2024
Јован Деспотовски со повик за дебата до противкандидатите за лидерската позиција во СДСМ

Јован Деспотовски со повик за дебата до противкандидатите за лидерската позиција во СДСМ

  Ги повикувам уште еднаш сите кандидати за претседател на СДСМ да ми се придружат на јавна дебата на ко...

Деспотовски: На СДСМ му треба лидер, не пазар

Деспотовски: На СДСМ му треба лидер, не пазар

Скопје, 2 јуни 2024 (МИА) - Во интерес на обезбедување на транспарентна постапка за избор на претсед...

Рудигер верува дека може да стане лидер на Реал

Рудигер верува дека може да стане лидер на Реал

Мадрид, 30 мај 2024 (МИА) - Одбранбениот фудбалер на Реал Мадрид, Антонио Рудигер верува дека може д...

Лидерот на Хамас во Појасот Газа бара промени во предложениот договор за прекин на огнот

Лидерот на Хамас во Појасот Газа бара промени во предложениот договор за прекин на огнот

Газа, 3 мај 2024 (МИА) - Лидерот на радикалното палестинско движење „Хамас“ во Појасот Газа, Јахја С...

Шкендија нов лидер на табелата во ПМФЛ

Шкендија нов лидер на табелата во ПМФЛ

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) – Шкендија е најголем добитник во 30. коло на Прва македонска фудбалска лиг...

Индискиот суд му го продолжи притворот на лидерот на опозицијата пред изборите

Индискиот суд му го продолжи притворот на лидерот на опозицијата пред изборите

Њу Делхи, 15 април 2024 (МИА) -  Судот во Њу Делхи денеска му го продолжи прит...

Во Сирија убиен основачот на огранокот на Ал Каеда

Во Сирија убиен основачот на огранокот на Ал Каеда

Дамаск, 5 април 2024 (МИА) - Водачот на ирачките џихадисти во северозападна Сирија, кој го основаше...

Суд во Индија му одреди притвор на опозицискиот лидер Арвинд Кеџивал и покрај протестите ширум земјата

Суд во Индија му одреди притвор на опозицискиот лидер Арвинд Кеџивал и покрај протестите ширум земјата

Њу Делхи, 1 април 2024 (МИА) - Судот во Индија денеска нареди две недели притвор на опозицискиот лид...

Словенија е лидер во регионот на поранешна Југославија со просечна нето плата од 1.477 евра во јануари оваа година

Словенија е лидер во регионот на поранешна Југославија со просечна нето плата од 1.477 евра во јануари оваа година

Белград, 26 март 2024 (МИА) - Во однос на просечната плата во јануари 2024 година, Словенија е лидер...

Сајмон Харис избран за лидер на владејачката партија и предложен за нов премиер на Ирска

Сајмон Харис избран за лидер на владејачката партија и предложен за нов премиер на Ирска

Даблин, 24 март 2024 (МИА) - Сајмон Харис денеска е избран за лидер на ирската централно-десничарска...

ИДФ: На Западниот брег убиен главниот лидер на терористите Абдулах Абу Шалал

ИДФ: На Западниот брег убиен главниот лидер на терористите Абдулах Абу Шалал

Тел Авив, 17 јануари 2024 (МИА) - Израелската армија соопшти дека во напад со беспилотно летало на З...

ПМФЛ: Струга нов лидер, Вардар поразен во Кратово

ПМФЛ: Струга нов лидер, Вардар поразен во Кратово

Скопје, 6 декември 2023 (МИА) – Актуелниот шампион Струга се искачи на лидерското место на табелата...

Орбан реизбран за лидер на владејачката Фидес

Орбан реизбран за лидер на владејачката Фидес

Будимпешта, 18 ноември 2023 (МИА) - Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска, на 30-от конгрес на вла...

Лидер на Хамас одби да признае дека убивале цивили во Израел

Лидер на Хамас одби да признае дека убивале цивили во Израел

Газа, 7 ноември 2023 (МИА) - Еден од лидерите на Хамас, Муса Абу Марзук, одби да признае дека палест...

Шкупи нов лидер во поредокот во ПМФЛ

Шкупи нов лидер во поредокот во ПМФЛ

Скопје, 29 октомври 2023 (МИА) – Тимот на Шкупи попладнево забележа победа над Работнички и изби на...

Image

Остани поврзан