• вторник, 28 мај 2024
Стоилковски: Одговорност ќе има за случувањата на Хирургија

Стоилковски: Одговорност ќе има за случувањата на Хирургија

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Одговорност мора да има и ќе има и лична, и морална и политичка, изјави...

Демири негира тенденција за вработување друга структура во болницата во Лешок

Демири негира тенденција за вработување друга структура во болницата во Лешок

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Министерот за здравство Илир Демири денеска на прес-конференција негираш...

Демири: Никој од директорите на хирургија нема доставено оставка кај мене во врска со случајот со хируршките сали

Демири: Никој од директорите на хирургија нема доставено оставка кај мене во врска со случајот со хируршките сали

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) – Министерот за здравство, Илир Демири, информираше дека досега никој не п...

Демири: Ако го суспендирав директорот на Токсикологија пред избори, ќе го сфатевте како политичка кампања

Демири: Ако го суспендирав директорот на Токсикологија пред избори, ќе го сфатевте како политичка кампања

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави д...

Беќаровски обвинет за навреди на национална основа, вработени од Клиниката ги демантираат обвинувањата од Министерството за здравство

Беќаровски обвинет за навреди на национална основа, вработени од Клиниката ги демантираат обвинувањата од Министерството за здравство

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Превирањата на Клиниката за токсикологија продолжуваат. По објава н...

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Министерот за здравство Илир Демири денеска на прес-конференција најав...

Втор ден генерален штрајк на приватните специјализанти

Втор ден генерален штрајк на приватните специјализанти

Скопје, 16 април 2024 (МИА) - Приватните специјализанти утрово продолжија со генералниот штрајк, што...

Грозданова: Деветвалентна ХПВ вакцина и за момчиња од 12 до 18 години, да се спречи да бидат трансмитери и за заштита (ДПЛ)

Грозданова: Деветвалентна ХПВ вакцина и за момчиња од 12 до 18 години, да се спречи да бидат трансмитери и за заштита (ДПЛ)

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Осовременет е Календарот за редовна имунизација со деветвалентна ХПВ в...

Приватните специјализанти вечер ќе соопштат дали ќе продолжат со генералниот штрајк

Приватните специјализанти вечер ќе соопштат дали ќе продолжат со генералниот штрајк

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Приватните специјализанти вечер ќе соопштат дали ќе продолжат со генер...

Демири бара трпение од приватните специјализанти, им ветува повисоки примања по изборите

Демири бара трпение од приватните специјализанти, им ветува повисоки примања по изборите

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Министерот за здравство Илир Демири бара трпение од приватните специја...

МЗ: По средбата со приватните специјализанти, извештај е доставен до Влада

МЗ: По средбата со приватните специјализанти, извештај е доставен до Влада

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - По средбата со приватните специјализанти, изготвен е извештај и достав...

Приватни специјализанти најавија генерален штрајк од понеделник

Приватни специјализанти најавија генерален штрајк од понеделник

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Приватни специјализанти најавија генерален штрајк од понеделник. Во де...

Демири: Честит Рамазан Бајрам, да ги негуваме меѓусебната почит, солидарноста и вербата во добрината на луѓето

Демири: Честит Рамазан Бајрам, да ги негуваме меѓусебната почит, солидарноста и вербата во добрината на луѓето

Скопје, 10 април 2024 Министерот за здравство д-р Илир Демири во име на Министерството за зд...

Претставниците на Синдикатот за здравство на средба со министерот Демири

Претставниците на Синдикатот за здравство на средба со министерот Демири

Скопје, 8 април 2024 (МИА) - Претставниците на Синдикатот за здравство кои денеска се собраа на прот...

Демири: Истражните органи да ја спроведат истрагата за убиениот лекар, да се подигне свеста на населението за здравствените работници

Демири: Истражните органи да ја спроведат истрагата за убиениот лекар, да се подигне свеста на населението за здравствените работници

Скопје, 25 март 2024 (МИА) - Министерот за здравство, Илир Демири информира дека нема информации око...

Image

Остани поврзан