• среда, 19 јуни 2024
Меџити: Новата влада ќе се формира на 19 или 20 јуни

Меџити: Новата влада ќе се формира на 19 или 20 јуни

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на Демократското движење, кое е дел од Коалицијата „Вреди...

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Меџити: Тројца-четворица пратеници од „Европскиот фронт“ ќе преминат во „Вреди“

Скопје, 30 мај 2024 (МИА) - Лидерот на Демократско движење, партијата која е дел од коалицијата „Вре...

Меџити: Уставните измени остануваат приоритет, но со меѓународната заедница ќе работиме да добиеме нови гаранции

Меџити: Уставните измени остануваат приоритет, но со меѓународната заедница ќе работиме да добиеме нови гаранции

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Членовите на работната група која ќе ги вод...

Европскиот фронт ја објави декларацијата потпишана со албанската опозициска коалиција „Вреди“

Европскиот фронт ја објави декларацијата потпишана со албанската опозициска коалиција „Вреди“

Скопје, 11 мај 2024 (МИА) – Европскиот фронт денеска ја објави заедничката политичка декларација, шт...

Изјава на претседателот на Демократското движење, Изет Меџити

Изјава на претседателот на Демократското движење, Изет Меџити

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Демократското движење и носител на листа на пратениците...

Меџити: Коалицијата „Влен“ не бојкотира, туку повикуваме нашите гласачи да излезат да гласаат за некој од двајцата претседателски кандидати

Меџити: Коалицијата „Влен“ не бојкотира, туку повикуваме нашите гласачи да излезат да гласаат за некој од двајцата претседателски кандидати

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Изет Меџити, претседател на Демократското движење и носител на листа во П...

Меџити: Не сакаме по секоја цена да бидеме дел од некоја влада која нема да биде европски настроена

Меџити: Не сакаме по секоја цена да бидеме дел од некоја влада која нема да биде европски настроена

Скопје, 29 април 2024 (МИА) – Претседателот на Демократско движење, Изет Меџити во изјава за медиуми...

Изјава на претседателот на Демократско движење Изет Меџити

Изјава на претседателот на Демократско движење Изет Меџити

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Претседателот на Демократското движење, Изет Меџити, го оствари правот...

Изет Меџити средба со граѓаните и трговците од Чаир

Изет Меџити средба со граѓаните и трговците од Чаир

Скопје, 15 април 2024  Претседателот на Демократското Движење, Изет Меџити истоврем...

ДУИ: Изет Меџити и неговиот ортак Рафет Муминовиќ, се татковци на коцкањето

ДУИ: Изет Меџити и неговиот ортак Рафет Муминовиќ, се татковци на коцкањето

Скопје, 7 април 2024 Залутаната и изгубена опозиција, во служба на проруската агенда, продо...

Изет Меџити го даде потписот за кандидатот на коалицијата „ВРЕДИ”, Таравари

Изет Меџити го даде потписот за кандидатот на коалицијата „ВРЕДИ”, Таравари

Скопје, 26 февруари 2024   Лидерот на Демократското движење, Изет Меџити, откак...

Лидерите на Европскиот сојуз за промена во Вашингтон се сретнаа со сенаторката Џони Ернст

Лидерите на Европскиот сојуз за промена во Вашингтон се сретнаа со сенаторката Џони Ернст

Скопје, 17 јануари 2024 Лидерите на Европскиот сојуз за промена, Африм Гаши, Билал Касами и...

Меџити: ЕУ преку холандскиот амбасадор информира дека ДУИ стана главна кочница за интеграција на земјата во ЕУ

Меџити: ЕУ преку холандскиот амбасадор информира дека ДУИ стана главна кочница за интеграција на земјата во ЕУ

Скопје, 11 јануари 2023 (МИА) - Претседателот на Демократско движење, И...

Меџити: Абдуш Демири е кандидат на албанската опозиција за член на ДИК

Меџити: Абдуш Демири е кандидат на албанската опозиција за член на ДИК

Скопје, 7 ноември 2023 (МИА) - Претседателот на Демократско движење, Изет Меџити во...

Меџити: ДУИ врз судиите од Врховен суд врши притисок со барањата за враќање на Никола Груевски

Меџити: ДУИ врз судиите од Врховен суд врши притисок со барањата за враќање на Никола Груевски

Скопје, 2 ноември 2023 (МИА) - Изет Меџити од Демократското движење, придружуван од претседателит на...

Image

Остани поврзан