• вторник, 28 мај 2024
ЛШ: Тројца фудбалери на Баерн неизвесни за дуелот со Реал

ЛШ: Тројца фудбалери на Баерн неизвесни за дуелот со Реал

  Минхен, 28 април 20204 (МИА) – Фудбалерите од средниот ред Џамал Мусиала и Конрад Лај...

Баерн нема намера да го продаде дефанзивецот Де Лихт

Баерн нема намера да го продаде дефанзивецот Де Лихт

Минхен, 8 април 2024 (МИА) - Раководството на Баерн Минхен не сака да го продаде дефанзивецот Матијс...

Де Лихт: За Баерн императив е пласманот во четвртфиналето во Лигата на шампионите

Де Лихт: За Баерн императив е пласманот во четвртфиналето во Лигата на шампионите

Минхен, 5 март 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Баерн Минхен, Матијс Де Лихт го сподели своето мислење п...

Де Лихт: Фудбалерите мора да преземат одговорност за заминувањето на Тухел

Де Лихт: Фудбалерите мора да преземат одговорност за заминувањето на Тухел

Минхен, 4 март 2024 (МИА) - Централниот дефанзивец на Баерн Минхен, Матијс де Лихт изјави дека играч...

Де Лихт ќе пропушти четири до шест недели

Де Лихт ќе пропушти четири до шест недели

Минхен, 2 ноември 2023 (МИА) - Дефанзивецот на Баерн, Матијс де Лихт ќе биде принуден да пропушти 4-...

Де Лихт и Дејвис ќе го пропуштат дуелот на Баерн во ЛШ со Викторија Плзењ

Де Лихт и Дејвис ќе го пропуштат дуелот на Баерн во ЛШ со Викторија Плзењ

Минхен, 11 октомври 2022 (МИА) – Одбранбените фудбалери на Баерн, Матијс де Лихт и Алфонсо Дејвис ќе го...

Де Лигт направи компарација помеѓу играњето во Баерн и Јувентус

Де Лигт направи компарација помеѓу играњето во Баерн и Јувентус

Минхен, 13 август 2022 (МИА) – Дефанзивецот Матијс де Лихт проговори за разликата помеѓу играњето за Ба...

Баерн следните два дена ќе испрати понуда за Де Лихт

Баерн следните два дена ќе испрати понуда за Де Лихт

Минхен, 9 јули 2022 (МИА) - Баерн ќе испрати понуда за дефанзивецот на Јувентус, Матијс де Лихт утре ве...

Де Лихт се согласи да ја продолжи кариерата во Баерн

Де Лихт се согласи да ја продолжи кариерата во Баерн

Берлин, 5 јули 2022 (МИА) - Баерн е блиску до потпис на дефанзивецот на Јувентус, Матијс Де Лихт, објав...

Баерн се вклучува во борбата за Де Лихт

Баерн се вклучува во борбата за Де Лихт

Торино, 3 јули 2022 (МИА) - Дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лигт се најде во интерес на сферата на...

Челзи дава 40 милиони евра плус Вернер или Пулишиќ за Де Лихт, Јувентус бара 100 милиони

Челзи дава 40 милиони евра плус Вернер или Пулишиќ за Де Лихт, Јувентус бара 100 милиони

Рим, 26 јуни 2022 (МИА) - Јувентус не е подготвен да го пушти дефанзивецот Матијс де Лихт во Челзи за п...

Де Лихт: Роналдо ни недостигаше на почетокот на сезоната, веќе немаме стрелец кој постигнува 30 гола, но другите ја покажуваат својата вредност

Де Лихт: Роналдо ни недостигаше на почетокот на сезоната, веќе немаме стрелец кој постигнува 30 гола, но другите ја покажуваат својата вредност

Торино, 16 јануари 2022 (МИА) - Дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лихт зборуваше за офанзивната игра...

Де Лихт можеби ќе има потреба од операција

Де Лихт можеби ќе има потреба од операција

Торино, 18 јули 2020 (МИА) - Дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лихт можеби ќе има потреба од операци...

Реал сака да го добие Де Лихт претстојното лето

Реал сака да го добие Де Лихт претстојното лето

Мадрид, 19 април 2020 (МИА) – Фудбалерот на Јувентус, Метју де Лихт се најде во интересите на Реал Мадр...

Стам: Де Лихт треба да остане долго во Јуве за да ја научи уметноста на дефанзивната игра

Стам: Де Лихт треба да остане долго во Јуве за да ја научи уметноста на дефанзивната игра

Торино, 19 април 2020 (МИА) - Легендарниот холандски дефанзивец Јап Стам ја советуваше младата надеж на...

Image

Остани поврзан