• понеделник, 17 јуни 2024
Мицкоски: Очекувам дека сите пратеници безусловно ќе гласаме за законот за локална самоуправа

Мицкоски: Очекувам дека сите пратеници безусловно ќе гласаме за законот за локална самоуправа

Скопје, 16 јуни 2024 (МИА) – Мандатарот за формирање влада и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски...

Средба на Османи со министерот за надворешни работи на Босна и Херцеговина, Елмедин Конаковиќ

Средба на Османи со министерот за надворешни работи на Босна и Херцеговина, Елмедин Конаковиќ

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во рамки на состанокот н...

Османи: Со изборот на нов Генерален секретар на РСС го сочувавме кредибилитетот на регионалната сопственост, лидерството и стабилноста

Османи: Со изборот на нов Генерален секретар на РСС го сочувавме кредибилитетот на регионалната сопственост, лидерството и стабилноста

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи, Бујар Осм...

Османи: Се заокружува на претседавањето со ПСИЈЕ, избран нов генерален секретар на  Советот за регионална соработка

Османи: Се заокружува на претседавањето со ПСИЈЕ, избран нов генерален секретар на Советот за регионална соработка

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) – „Зајакнување на регионалната безбедносна и...

Германско МНР: Сакаме да ја видиме Северна Македонија во ЕУ, сега е важно да се продолжи со уставните измени

Германско МНР: Сакаме да ја видиме Северна Македонија во ЕУ, сега е важно да се продолжи со уставните измени

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Германското Министерство за надворешни рабо...

Европскиот фронт ќе ги обжали одлуките на ДИК за прегласување во ИЕ5 и ИЕ6 и ќе поднесе пријави за членовите

Европскиот фронт ќе ги обжали одлуките на ДИК за прегласување во ИЕ5 и ИЕ6 и ќе поднесе пријави за членовите

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) — Европскиот фронт ќе ги обжали одлуките на Државната изборна комисија (ДИ...

Бујар Османи: Длабока победа на Европскиот фронт, тој станува една голема локомотива за европската иднина на нашата држава

Бујар Османи: Длабока победа на Европскиот фронт, тој станува една голема локомотива за европската иднина на нашата држава

Тетово, 23 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на Европскиот ф...

Изјава на претседателскиот кандидат Бујар Османи

Изјава на претседателскиот кандидат Бујар Османи

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на коалицијата...

Во Струмица оштетен билборд на претседателскиот кандидат Бујар Османи

Во Струмица оштетен билборд на претседателскиот кандидат Бујар Османи

Струмица, 22 април 2024 (МИА) - Денеска околу 10 часот во Полициската станица Струмица било пријавен...

Османи: Големиот Eвропски фронт ќе стане мост кон Брисел

Османи: Големиот Eвропски фронт ќе стане мост кон Брисел

Скопје, 20 април 2024   Кандидатот за претседател на Северна Македонија од Евро...

Дачиќ за Бујар Османи: Интересно е дека Пендаровски не бил информиран за резолуцијата за Сребреница

Дачиќ за Бујар Османи: Интересно е дека Пендаровски не бил информиран за резолуцијата за Сребреница

Белград, 18 април 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Србиј...

Османи: „Европскиот фронт“ е продолжение на битките во континуитет за разбивање на замоците на етничките монополи

Османи: „Европскиот фронт“ е продолжение на битките во континуитет за разбивање на замоците на етничките монополи

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Кандидатот на „Европскиот фронт“, Бујар Османи вечерва на митингот во...

Коалицијата Вреди го потсетува Османи на случајот „Пациент“

Коалицијата Вреди го потсетува Османи на случајот „Пациент“

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Коалицијата Вреди (Влен) денеска на прес-...

Османи: Мора да постигнеме консензус за евроатлантската интеграција и меѓуетничките  и добрососедските односи 

Османи: Мора да постигнеме консензус за евроатлантската интеграција и меѓуетничките  и добрососедските односи 

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат на Демократската унија за интеграција (ДУИ),...

ВРЕДИ: Бујар Османи е супермајстор на корупцијата во оваа држава

ВРЕДИ: Бујар Османи е супермајстор на корупцијата во оваа држава

Скопје, 15 април 2024 Додека се одвива оваа изборна кампања, кога нашите противници пост...

Image

Остани поврзан