• вторник, 25 јуни 2024
Без вода денеска делови од скопските општини Карпош, Гази Баба и Центар

Без вода денеска делови од скопските општини Карпош, Гази Баба и Центар

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Без вода денеска од 09:00 часот ќе бидат корисниците од улиците „Струш...

Прекинато водоснабдување поради дефект на ул. „Методија Андонов Ченто“ скопско Ченто

Прекинато водоснабдување поради дефект на ул. „Методија Андонов Ченто“ скопско Ченто

Скопје, 29 септември 2023 (МИА) - ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека поради уличен дефе...

Image

Остани поврзан