• петок, 08 декември 2023

Прекинато водоснабдување поради дефект на ул. „Методија Андонов Ченто“ скопско Ченто

Прекинато водоснабдување поради дефект на ул. „Методија Андонов Ченто“ скопско Ченто

Скопје, 29 септември 2023 (МИА) - ЈП Водовод и канализација-Скопје информира дека поради уличен дефект од Ф-125 мм на ул. „Методија Андонов Ченто“ (до самофорите) во населба Ченто, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.М.А.Ченто и населба Сингилиќ со намален притисок.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до санирање на дефектот. 

Фото:МИА архива

Остани поврзан