• вторник, 18 јуни 2024
ЦУК: Двајца загинати при излетување на патничко возило во провалија на Галичица

ЦУК: Двајца загинати при излетување на патничко возило во провалија на Галичица

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) -  Две лица загинаа откако со возило излетале во провалија на Галичи...

Тарчуговски: Поправката на оградата ќе ја направи Министерството за здравство, за подзмените води ќе решаваат Град Скопје и Општина Центар

Тарчуговски: Поправката на оградата ќе ја направи Министерството за здравство, за подзмените води ќе решаваат Град Скопје и Општина Центар

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Во просториите на Центарот за управување со кризи (ЦУК), попладнево се...

Во ЦУК изјави за медиуми по состанокот за опасноста од полусрушениот ѕид во Клиничкиот центар

Во ЦУК изјави за медиуми по состанокот за опасноста од полусрушениот ѕид во Клиничкиот центар

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Изјави за медиуми по координативниот состанок за опасноста од полусруше...

Состанок во ЦУК за опасноста од полусрушениот ѕид на Клинички центар во Скопје

Состанок во ЦУК за опасноста од полусрушениот ѕид на Клинички центар во Скопје

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Во просториите на Центарот за управување со кризи (ЦУК), напладне ќе се...

Активен пожар во Негорци, регистрирани петнаесет пожари на отворено во изминатото деноноќие

Активен пожар во Негорци, регистрирани петнаесет пожари на отворено во изминатото деноноќие

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Петнаесет пожари на отворено се регистрирани изминатите 24 часа, еден о...

ЦУК: Ослободено мече кое било заглавено на дрво во Маврови Анови

ЦУК: Ослободено мече кое било заглавено на дрво во Маврови Анови

Скопје, 14 јули 2024 (МИА) - Ослободено е мече, кое било заглавено во гранки на дрво во двор на вике...

Изгореа куќа и објекти во 11 пожари низ државава за 24 часа

Изгореа куќа и објекти во 11 пожари низ државава за 24 часа

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Во изминатите 24 часа, на 112 - бројот за итни случаи, евидентирани се...

Во Скопје утрово пороен дожд и грмежи

Во Скопје утрово пороен дожд и грмежи

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Во раните утрински часови територијата на...

Седум пожари на отворено изминатите 24 часа во државата

Седум пожари на отворено изминатите 24 часа во државата

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Седум пожари на отворено и неколку помали интервенции се регистрирани и...

ЦУК: Мечка убила и изела овци во гостиварско Равен

ЦУК: Мечка убила и изела овци во гостиварско Равен

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - На бројот за итни случаи - 112, синоќа регистрирана е пријава за напад...

Совети од ЦУК што да се прави ако граѓаните наидат или бидат каснати од змија

Совети од ЦУК што да се прави ако граѓаните наидат или бидат каснати од змија

Скопје, 11 јуни 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи (ЦУК) прев...

Ангелов: Надлежните институции да се координираат и да го санираат потпорниот ѕид на улицата „Белградска“ над Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Ангелов: Надлежните институции да се координираат и да го санираат потпорниот ѕид на улицата „Белградска“ над Клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи (ЦУК) апелира до надлежните институции...

ЦУК: Бојно гаѓање на стрелиштето „Еребино“ од утре до среда

ЦУК: Бојно гаѓање на стрелиштето „Еребино“ од утре до среда

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - Центарот за управување со кризи (ЦУК) најавува дека утре, на 11 и на 12...

Шест пожари на отворено низ државава изминатите 24 часа

Шест пожари на отворено низ државава изминатите 24 часа

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - Шест пожари на отворено се регистрирани низ државава изминатото деноноќи...

ЦУК: Залутан граѓанин во реон на Старо Нагоричане

ЦУК: Залутан граѓанин во реон на Старо Нагоричане

Куманово 8 јуни 2024 (МИА) - Граѓанин залутал во реонот на општина Старо Нагоричане, движејќи се нак...

Image

Остани поврзан