• вторник, 18 јуни 2024
Дончиќ на списокот на Словенија за Олимписките квалификации

Дончиќ на списокот на Словенија за Олимписките квалификации

Париз, 5 јуни 2024 (МИА) - Словенечката кошаркарска репрезентација го објави списокот на играчи на к...

Андов го објави списокот на повикани фудбалерки за натпреварите со Молдавија

Андов го објави списокот на повикани фудбалерки за натпреварите со Молдавија

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) – Селекторот на македонската женска фудбалска репрезентација, Александар А...

Канатларовски го објави списокот на повикани фудбалери за дуелите со Полска и БиХ

Канатларовски го објави списокот на повикани фудбалери за дуелите со Полска и БиХ

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година денес г...

Милевски го објави списокот за натпреварите против Хрватска и Чешка

Милевски го објави списокот за натпреварите против Хрватска и Чешка

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Селекторот на македонската фудбалска  репрезентација, Благоја Милев...

Бернар Арно прв на листата на најбогати луѓе во светот, Маск на третото место

Бернар Арно прв на листата на најбогати луѓе во светот, Маск на третото место

Њујорк, 5 мај 2024 (МИА) - Францускиот бизнисмен Бернар Арно, кој има контролен пакет акции во холди...

Лазаров го објави списокот на ракометари за собирот пред средбите со Фарски Острови

Лазаров го објави списокот на ракометари за собирот пред средбите со Фарски Острови

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров дене...

Право на глас на претседателските избори имаат 1.814.317 избирачи, на 3.480 гласачки места

Право на глас на претседателските избори имаат 1.814.317 избирачи, на 3.480 гласачки места

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Денешните седми по ред претседателски изб...

Песков: Русија ќе ги отстрани талибанците од својата листа на терористички организации

Песков: Русија ќе ги отстрани талибанците од својата листа на терористички организации

Москва, 3 април 2024 (МИА) - Русија соопшти дека има важни прашања за разговори со лидерите на авган...

Грчевски повика 20 ракометарки за натпреварите со Азербејџан и со Литванија

Грчевски повика 20 ракометарки за натпреварите со Азербејџан и со Литванија

Скопје, 26 март 2024 (МИА) - Селекторот на македонската женска ракометна репрезентација, Кристијан Г...

Русија го додаде „ЛГБТ движењето“ на листата на екстремистички и терористички организации

Русија го додаде „ЛГБТ движењето“ на листата на екстремистички и терористички организации

Москва, 22 март 2024 (МИА) - Русија го додаде „ЛГБТ движењето“ на својата листа на екстремистички и...

ДИК: Заврши увидот во Избирачкиот список и регистрацијата на гласачите од дијаспората

ДИК: Заврши увидот во Избирачкиот список и регистрацијата на гласачите од дијаспората

Скопје, 19 март 2024 (МИА) - Заврши увидот во Избирачкиот список и регистрацијата на гласачите од ди...

Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за дуелите со Молдавија и Црна Гора

Милевски го објави списокот со повикани фудбалери за дуелите со Молдавија и Црна Гора

Скопје, 14 март 2024 (МИА) - Селекторот на македонската А репрезентација, Благоја Милевски го објави...

Лазаров го објави списокот за дуелите со Романија

Лазаров го објави списокот за дуелите со Романија

Скопје, 5 март 2024 (МИА) - Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров го објави...

Барселона го отстрани Алвеш од списокот на клупски легенди

Барселона го отстрани Алвеш од списокот на клупски легенди

Барселона, 27 февруари 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалски великан Барселона го избриша Дани Алвеш од л...

Конте е на потесниот список на Баерн, но не и приоритет, Антонио би сакал да работи во Серија А

Конте е на потесниот список на Баерн, но не и приоритет, Антонио би сакал да работи во Серија А

Минхен, 24 февруари 2024 (МИА) – Актуелниот германски фудбалски шампион Баерн Минхен го прифаќа назн...

Image

Остани поврзан