• недела, 19 мај 2024
Путин одржа состанок за поплавите и пожарите во Русија

Путин одржа состанок за поплавите и пожарите во Русија

Москва, 19 мај 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин одржа состанок со министерот за вонре...

Можното прегласување на седум избирачки места е тема на вонреден состанок на претседателството на ДУИ

Можното прегласување на седум избирачки места е тема на вонреден состанок на претседателството на ДУИ

Тетово, 18 мај 2024 (МИА) - Претседателството на Демократска унија за интеграција (ДУИ) одржува вонр...

Попладнево состанок на претседателството на ДУИ

Попладнево состанок на претседателството на ДУИ

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Демократската унија за интеграција (ДУИ) соопшти дека попладнево партиск...

Ангелов во Вашингтон на состанок на НАТО Комитетот за градење отпорност

Ангелов во Вашингтон на состанок на НАТО Комитетот за градење отпорност

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов, како вис...

Мицкоски: Одржав состанок на кој ги поставивме контурите на рамката врз која ќе го градиме коалицискиот потенцијал со останатите партии

Мицкоски: Одржав состанок на кој ги поставивме контурите на рамката врз која ќе го градиме коалицискиот потенцијал со останатите партии

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска информира дека одр...

Шојгу наложи да се обезбеди повеќе оружје за војната во Украина

Шојгу наложи да се обезбеди повеќе оружје за војната во Украина

Москва, 1 мај 2024 (МИА) - Министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу наложи денеска што поскоро...

Состанок на МВР,  ЈО и АНБ: Се преземени сите потребни мерки и активности во врска со оперативната акција - Претседателски и парламентарни избори 2024

Состанок на МВР, ЈО и АНБ: Се преземени сите потребни мерки и активности во врска со оперативната акција - Претседателски и парламентарни избори 2024

Скопје, 23 април 2024 (МИА) - Во врска со претстојните избори денеска во просториите на Министерство...

Во Кина, средба на претставници на најсилните морнарици во светот, присутни се и САД

Во Кина, средба на претставници на најсилните морнарици во светот, присутни се и САД

Чингдао, 21 април 2024 (МИА) - Во кинескиот град Кингдао почна четиридневна средба на претставници н...

Учесниците на состанокот на Институтот на пријатели на Западен Балкан повикаа на проширување на ЕУ

Учесниците на состанокот на Институтот на пријатели на Западен Балкан повикаа на проширување на ЕУ

Љубљана, 19 април 2024 (МИА) - Учесниците на состанокот организиран во Љубљана од Институтот на приј...

Функционалноста на истражните центри во фокус на работниот состанок на истражителите од ОЈО ГОКК и јавните обвинителства во Скопје, Куманово и Тетово

Функционалноста на истражните центри во фокус на работниот состанок на истражителите од ОЈО ГОКК и јавните обвинителства во Скопје, Куманово и Тетово

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Функционалноста на истражните центри, искуствата од досегашното работе...

Работен состанок на политичките претставници на Бошњаците од регионот во Сараево

Работен состанок на политичките претставници на Бошњаците од регионот во Сараево

Скопје, 13 април 2024  Претседателот на Бошњачкиот демократски сојуз Мунир Колашинц и п...

Состанок за подобрување на регулативата за спроведување дисциплински постапки во Јавното обвинителство

Состанок за подобрување на регулативата за спроведување дисциплински постапки во Јавното обвинителство

Скопје, 5 април 2024 (МИА) - Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љупчо Коцевски, претс...

Амбасадорката Џилиан Стирк во посета на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги

Амбасадорката Џилиан Стирк во посета на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги

Скопје, 4 април 2024 (МИА) – Делегација на набљудувачката мисија на ОБСЕ/ОДИХР, предводена од амбаса...

Османи утре во Брисел ќе учествува на министерскиот состанок на НАТО

Османи утре во Брисел ќе учествува на министерскиот состанок на НАТО

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре ќе отпатува во Брисел...

Техничкиот министер Тошковски на состанок со оперативниот штаб за спроведување на парламентарните и претседателски избори 2024

Техничкиот министер Тошковски на состанок со оперативниот штаб за спроведување на парламентарните и претседателски избори 2024

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска одржал...

Image

Остани поврзан