• вторник, 16 јули 2024
Во вторник во Собрание ќе биде доставен составот на новата влада

Во вторник во Собрание ќе биде доставен составот на новата влада

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) – Во вторник на 18 јуни до Собранието ќе биде доставен официјалниот списо...

Анчелоти го објави составот на Реал Мадрид за финалето на Лигата на шампионите

Анчелоти го објави составот на Реал Мадрид за финалето на Лигата на шампионите

Лондон, 1 јуни 2024 (МИА) - Реал Мадрид ја задржа традицијата да го објави својот стартен состав пор...

Конститутивна седница на парламентарниот состав 2024-2028

Конститутивна седница на парламентарниот состав 2024-2028

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) - Во Собранието денеска во 11 часот треба да...

Лазаров со две промени во составот за реваншот со Фарски Острови

Лазаров со две промени во составот за реваншот со Фарски Острови

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров се одл...

Старо-нови пратеници и кандидатите кои не добија мандат на парламентарните избори

Старо-нови пратеници и кандидатите кои не добија мандат на парламентарните избори

Скопје, 10 мај 2024 (МИА) - Парламентарните избори во 2024 година го „з...

Пленковиќ тврди дека има повеќе од 76 пратеници за состав на влада

Пленковиќ тврди дека има повеќе од 76 пратеници за состав на влада

Загреб, 7 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Хрватската демократска заедница (ХДЗ) и на техничката вл...

Педри и Де Јонг во составот на Барса за дуелот со ПСЖ, иако лекарите се уште не им дадоа дозвола да играат

Педри и Де Јонг во составот на Барса за дуелот со ПСЖ, иако лекарите се уште не им дадоа дозвола да играат

Барселона, 9 април 2024 (МИА) - Барселона го објави составот за четвртфиналниот натпревар од Лигата...

Наполи го исклучи Зиелински од составот за Лигата на шампионите

Наполи го исклучи Зиелински од составот за Лигата на шампионите

Неапол, 3 февруари 2024 (МИА) – Раководството на актуелниот италијански фудбалски шампион Наполи, до...

Советот на министри на БиХ го усвои составот на преговарачкиот тим за потпишување на договорот со Фронтекс

Советот на министри на БиХ го усвои составот на преговарачкиот тим за потпишување на договорот со Фронтекс

Бања Лука, 12 декември 2023 (МИА) - Советот на министри на Босна и Херцеговина на денешната седница...

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Познати почетните состави за вечерашниот дуел на македонската репрезентација со Англија

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) – Селекторите на македонската и на англиската фудбалска репрезентација...

Алкалоид за следната сезона со четворица нови ракометари во составот

Алкалоид за следната сезона со четворица нови ракометари во составот

Скопје, 1 август 2023 (МИА) – Македонскиот репрезентативецот кој игра на позицијата десен бек, Марти...

Познат составот на САД за претстојниот Мундобаскет

Познат составот на САД за претстојниот Мундобаскет

Вашингтон, 3 јули 2023 (МИА) – Инсајдерот на „ESPN“, Адријан Војнаровски го обелодени составот на ко...

РТЦГ: Во новиот состав на парламентот на Црна Гора ќе има 20 партии

РТЦГ: Во новиот состав на парламентот на Црна Гора ќе има 20 партии

Подгорица, 14 јуни 2023 (МИА) - Во новиот состав на црногорскиот парлам...

„Фу фајтерс“ го најавија Џош Фриз како нов тапанар

„Фу фајтерс“ го најавија Џош Фриз како нов тапанар

Лос Анџелес, 22 мај 2023 (МИА) - Групата „Фу фајтерс“ откри дека нивниот починат тапанар Тејлор Хоки...

Ученици од СУГСГ „Орце Николов“ наградени за најдобри состави на Саем на книга

Ученици од СУГСГ „Орце Николов“ наградени за најдобри состави на Саем на книга

Скопје, 5 мај 2023 (МИА) - Во рамки на програмата на тековното издание на Саемот на книга, двајца уч...

Image

Остани поврзан