• вторник, 16 јули 2024
Зеленски разочаран од недостатокот на посветеност на некои светски лидери за мировниот самит во Швајцарија

Зеленски разочаран од недостатокот на посветеност на некои светски лидери за мировниот самит во Швајцарија

Сингапур, 2 јуни 2024 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски, денеска во Сингапур каде у...

Бајден пред воените академици ја истакна посветеноста на САД кон Израел, Украина и Индо-пацифичкиот регион

Бајден пред воените академици ја истакна посветеноста на САД кон Израел, Украина и Индо-пацифичкиот регион

Њујорк, 25 мај 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден во обраќање на воената академија Вес...

Спасувањето на Мегидиш ја покажува посветеноста за враќање на сите заложници, изјави израелскиот премиер

Спасувањето на Мегидиш ја покажува посветеноста за враќање на сите заложници, изјави израелскиот премиер

Тел Авив, 30 октомври 2023 (МИА) – Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека спасувањето на...

ОН ја потврдија својата посветеност на глобалните развојни цели до 2030 година

ОН ја потврдија својата посветеност на глобалните развојни цели до 2030 година

Њујорк, 19 септември 2023 (МИА) - На самитот во Њујорк, 193 земји членки на ОН усвоија декларација с...

Шекеринска: Ја вративме државата во нормала, продолжуваме да се бориме за она што го сакаме

Шекеринска: Ја вративме државата во нормала, продолжуваме да се бориме за она што го сакаме

Скопје, 9 февруари 2020 ...

Image

Остани поврзан