• недела, 19 мај 2024
Папата Франциско ги најави плановите за неговиот погреб, телото нема да биде изложено

Папата Франциско ги најави плановите за неговиот погреб, телото нема да биде изложено

Ватикан, 2 април 2024 (МИА) - Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, денеска најави д...

Погребот на патријархот Неофит на 16 март

Погребот на патријархот Неофит на 16 март

Софија, 14 март 2024 (МИА) - Смртните останки на патријархот Неофит утре ќе бидат изложени на поклон...

Русија: Се зголемува бројот на приведени на митинзите во знак на сеќавање на Навални

Русија: Се зголемува бројот на приведени на митинзите во знак на сеќавање на Навални

Москва, 1 март 2024 (МИА) - Најмалку 56 лица се уапсени денеска низ Русија на собири по повод погреб...

За време и по погребот на Навални, приведени десетици лица во Русија

За време и по погребот на Навални, приведени десетици лица во Русија

Москва, 1 март 2024 (МИА) - Во Москва беше погребан рускиот опозициски...

Песков: Собирањето луѓе за погребот на Навални е спротивно на законот

Песков: Собирањето луѓе за погребот на Навални е спротивно на законот

Москва, 1 март 2024 (МИА) - Кремљ денеска соопшти дека собирањето на луѓе за погребот на починатиот...

Растат тензиите пред погребот на Навални во Москва

Растат тензиите пред погребот на Навални во Москва

Москва, 1 март 2024 (МИА) - Безбедносните сили во Москва денеска демонстрираа сила додека ожалостени...

Сојузниците на Навални обвинуваат: Властите оневозможуваат да изнајмиме погребно возило

Сојузниците на Навални обвинуваат: Властите оневозможуваат да изнајмиме погребно возило

Москва, 29 февруари 2024 (МИА) - Сојузниците на рускиот опозиционер, Алексеј Навални, кој почина во...

Опелото и погребот на Навални ќе се оддржат во петок во Москва

Опелото и погребот на Навални ќе се оддржат во петок во Москва

Москва, 28 февруари 2024 (МИА) - Погребот на Алексеј Навални ќе се одржи во петок во Москва, изјави...

Илјадници Иранци на погребот на командантот на Револуционерна гарда, убиен во израелски напад во Сирија

Илјадници Иранци на погребот на командантот на Револуционерна гарда, убиен во израелски напад во Сирија

Техеран, 28 декември 2023 (МИА) - Илјадници лица присуствуваа на погребот на командантот на Револуци...

КЈП „Водовод“ од Кочани го укина надоместокот за солидарни погребни услуги

КЈП „Водовод“ од Кочани го укина надоместокот за солидарни погребни услуги

Кочани, 18 октомври 2023 (МИА) – КЈП „Водовод“ од Кочани ја прекинува наплатата на надоместокот за с...

САД: „Мумија“ стара 128 години добива соодветен погреб

САД: „Мумија“ стара 128 години добива соодветен погреб

Рединг, 3 октомври 2023 (МИА) - Мумифициран човек познат како „Камениот Вили“ ќе добие соодветен све...

Мареј го пропушти погребот на својата баба поради настапот во Дејвис купот

Мареј го пропушти погребот на својата баба поради настапот во Дејвис купот

Манчестер, 16 септември 2023 (МИА) - Британскиот тенисер Енди Мареј победата над Швајцарецот Леандро...

Во Битола почина познатиот ракометен работник Гоце Гроздановски - Моцарто

Во Битола почина познатиот ракометен работник Гоце Гроздановски - Моцарто

Битола, 31 јули 2023 (МИА) - Во Битола на 84 години почина Гоце Гроздановски - Моцарто, познат макед...

„Покојничка“ ги изненадила своите блиски на погреб во Еквадор

„Покојничка“ ги изненадила своите блиски на погреб во Еквадор

Лондон, 14 јуни 2023 (МИА) - На погреб во Еквадор, ужалените присутни биле изненадени кога жената во...

Во Италија утре Ден на национална жалост поради смртта на Берлускони

Во Италија утре Ден на национална жалост поради смртта на Берлускони

Рим, 13 јуни 2023 (МИА) - Италија се подготвува да се збогува со поранешниот премиер и лидер на цент...

Image

Остани поврзан