• среда, 22 мај 2024
Израелскиот претседател оцени дека одлуката на обвинителот на МКС е еднострана и безобразна

Израелскиот претседател оцени дека одлуката на обвинителот на МКС е еднострана и безобразна

Ерусалим, 20 мај 2024 (МИА) - Израелскиот претседател Исак Херцог денеска изјави дека одлуката на гл...

Ганц: Одлуката на МКС е злосторство од историски размери

Ганц: Одлуката на МКС е злосторство од историски размери

Ерусалим, 20 мај 2024 (МИА) - Израелскиот министер и член на воениот кабинет, Бени Ганц, денеска ја...

Коалиција „Вреди“: Правдата победи, волјата на граѓаните ќе надвладее

Коалиција „Вреди“: Правдата победи, волјата на граѓаните ќе надвладее

Скопје, 18 мај 2024  Ја поздравуваме одлуката на Управниот...

СКСЗМ: Одлуката за осигурување на автомобили е еднострана и штетна за бизнис секторот и економијата во државата

СКСЗМ: Одлуката за осигурување на автомобили е еднострана и штетна за бизнис секторот и економијата во државата

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија ја оквалификува одлуката...

Хагари ја минимизира важноста на запрената испорака на бомби од САД за израелската војска

Хагари ја минимизира важноста на запрената испорака на бомби од САД за израелската војска

Тел Авив, 8 мај 2024 (МИА) - Израелската армија денеска се обиде да ја намали важноста на прекинот н...

ЕУ одобри шест милијарди евра за Балканот, Рама: Историски момент, кој внесува нов импулс во процесот на проширување

ЕУ одобри шест милијарди евра за Балканот, Рама: Историски момент, кој внесува нов импулс во процесот на проширување

Тирана, 7 мај 2024 (МИА) – Албанскиот премиер Еди Рама ја оцени како историски момент, кој, според н...

Израелската Влада одлучи да ги затвори претставништвата на Ал Џезира во Израел

Израелската Влада одлучи да ги затвори претставништвата на Ал Џезира во Израел

Тел Авив, 5 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека неговата Вла...

Владата донесе одлука со која цената на осигурувањето од автоодговорност се враќа на ниво од пред 25 април 

Владата донесе одлука со која цената на осигурувањето од автоодговорност се враќа на ниво од пред 25 април 

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Владата на денешната 19-та седница ја разгледа и усвои Информацијата со П...

Арсенал се надева дека Жоргињо ќе го продолжи договорот

Арсенал се надева дека Жоргињо ќе го продолжи договорот

Лондон, 2 мај 2024 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Арсенал, Жоргињо може да го напушти клубот....

УКИМ донесе Одлука за основање Фондација „Горан Стефановски“

УКИМ донесе Одлука за основање Фондација „Горан Стефановски“

Скопје, 26 април 2024 (МИА) - Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје донел Одлука за основање...

Медиуми: УЕФА ќе дозволи 26 фудбалери на ЕУРО2024

Медиуми: УЕФА ќе дозволи 26 фудбалери на ЕУРО2024

  Лондон, 23.04.2024 (МИА) – Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе им дозволи на селекто...

Управен суд: Неоснована е тужбата на АСЈО за одлуката на ДКСК

Управен суд: Неоснована е тужбата на АСЈО за одлуката на ДКСК

Скопје, 22 април 2024 (МИА) - Управниот суд ја отфрли како неоснована тужбата на Академијата за суди...

Володин: По одлуката на САД за запленување руски средства, Русија има основ да конфискува  имот на Западот

Володин: По одлуката на САД за запленување руски средства, Русија има основ да конфискува имот на Западот

Москва, 22 април 2024 (МИА) - Русија сега има основа да заплени имот на Западот, откако Претставничк...

Српската власт и опозиција не постигнаа договор за изборните услови, до петок одлука за учество или бојкот

Српската власт и опозиција не постигнаа договор за изборните услови, до петок одлука за учество или бојкот

Белград, 17 април 2024 (МИА) - Во Собранието на Србија заврши средбата на која претставниците на вла...

Победата над Барселона нема да ја промени одлуката на Мбапе за неговата фдбалска иднината

Победата над Барселона нема да ја промени одлуката на Мбапе за неговата фдбалска иднината

Барселона, 17 април 2024 (МИА) - Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе одговори на прашањето дали пласмано...

Image

Остани поврзан